'Hayen grijpt in: cruciale wissel in potentiële titelmatch'

door
'Hayen grijpt in: cruciale wissel in potentiële titelmatch'

Club Brugge heeft zin lot niet meer in eigen handen, maar behoudt wel degelijk kans op de landstitel. Het enige wat Blauw-Zwart daarvoor zelf kan doen is de thuismatch tegen Antwerp FC winnen. En daarvoor zou coach Nicky Hayen een cruciale wissel binnen zijn basiself overwegen.

Blauw-Zwart kan voorlopig terugblikken op een meer dan degelijk seizoen. Zo maakten de Bruggelingen indruk in de vernieuwde versie van de Champions League, waarin ze het zelfs wisten te schopen tot de 1/8ste finales. Daarnaast legde Club voor het eerst in tien jaar tijd nog eens beslag op de Beker van België.

LEES OOK: Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

Waterkansje op landstitel

Maar hét doel van dit seizoen was het behalen van de tweede ster op het ebleem, het behalen van de 20ste landstitel in de clubgeschiedenis. Die ambitie dreigt evenwel met een jaartje uitgesteld te moeten worden. Met nog één speeldag te gaan, wijzen immers alle signalen in de richting van koploper Union.

Indien de Brusselaars zondag op eigen veld winnen van het kwakkelende AA Gent, is de titel een feit. Maar wanneer de Unionisten onverwacht toch steken laten vallen, moet Club klaar staan om daarvan te profiteren. En dus is enkel een overwinning op eigen veld tegen Antwerp voldoende voor Blauw-Zwart.

Mignolet maakt rentree 

Het wordt dan ook uitkijken naar welke ploeg Hayen dan tussen de lijnen zal brengen. Er zijn alvast nog enkele vraagtekens. Is Joaquin Seys bijvoorbeeld voldoende fit om weer te starten als rechtsback? Behoudt Hugo Vetlesen zijn basisplek of maakt Ferran Jutgla zijn rentree in het elftal?

Volgens Het Nieuwsblad mag alvast één cruciale wissel verwacht worden. Zo zou Simon Mignolet opnieuw plaats nemen tussen de doelpalen. Die was door een blessure uitgevallen en in de voorbije duels hield Hayen vast aan zijn vervanger Nordin Jackers, die op praktisch geen fouten te betrappen viel. Maar voor de potentiële titelmatch zou de Brugse trainer dus toch weer kiezen voor zijn vaste nummer één.

Wie zou u in doel laten starten tegen Antwerp?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

0
0
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

5
5
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

36
36
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

27
27
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

67
67
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

64
64
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

23
23
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

90
90
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

164
164
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

222
222
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

115
115
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

25
25
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

359
359
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

67
67
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

183
183
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

111
111
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

76
76
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

73
73
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

99
99
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

93
93
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

163
163
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

176
176
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

96
96
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

266
266
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

75
75

Meer sportnieuws