Geen sprookjesafscheid: efficiënt Club houdt titelstrijd levend

door
Geen sprookjesafscheid: efficiënt Club houdt titelstrijd levend

Een efficiënt Blauw-Zwart heeft het titelfeest van Union met minstens één week uitgesteld. Club maakte voor rust al korte metten met Anderlecht en bezorgde Jan Vertonghen zo geen sprookjesachtig afscheid. Volgende week wordt het kampioenschap beslist op de slotspeeldag, niet voor het eerst sinds de invoering van de Play-Offs.

Voor één keer waren zowat alle fans van Union deze namiddag supporter van Anderlecht. Als de recordkampioen wist te winnen van Club Brugge, dan was Union vandaag al landskampioen. In alle andere scenario's zou de titelstrijd beslist worden op de slotspeeldag. Besnik Hasi gunde Jan Vertonghen een basisplaats bij zijn afscheid van het Lotto Park, bij Blauw-Zwart hoopte Vermant andermaal raak te treffen tegen Anderlecht.

LEES OOK: Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club verpest afscheid Vertonghen

Anderlecht wou revanche na de bekerfinale maar kreeg andermaal vroeg een opdoffer. Na een klein kwartier spelen leed Hazard dom balverlies, de bezoekers schakelden razend snel om en wie anders dan... Vermant was het eindstation van een prima aanval: 0-1. Paars-Wit rechtte nadien wel de rug en had halfweg de eerste periode pech dat Dolberg op de paal besloot. Ook Angulo en Rits geraakten niet aan de gelijkmaker. Tussendoor was er ook een stevig opstootje waarbij onder meer Coosemans en Vertonghen geel pakten.

Club toonde een tijd weinig maar was wederom dodelijk efficiënt op slag van rust. Eerst schotelde Vermant de vrijstaande Vanaken de 0-2 voor, even later tikte Vertonghen in de zestien meter Tzolis aan en vanaf elf meter trof de Griek zelf raak: 0-3. De prachtige 1-3 van Stroeykens op slag van rust leek slechts een doekje voor het Paars-Witte bloeden. Hazard vergat echter om het nog echt spannend te maken, van dichtbij faalde de thuisspeler in blessuretijd. Halfweg leek het titelfeest van Union alvast uitgesteld.

Paars-Wit klauwt maar bijt niet

Club begon figuurlijk vanuit een zetel aan de tweede helft. Besnik Hasi bracht met Verschaeren en Augustinsson twee nieuwe namen in het elftal. Tzolis werd na rust vervangen door Skoras. De tweede helft begon meteen aan 200 km/u: eerst schoot Verschaeren binnen het bereik van Jackers, aan de overzijde ging een volley van Vermant naast. Iets voor het uur knalde Dolberg vanuit kansrijke positie nipt over en had Angulo pech dat zijn schot ternauwernood nog werd afgeblokt. Anderlecht probeerde alvast zijn voet naast die van Club te zetten. De thuisploeg had ook pech dat twee 'strafschopgevallen' geen VAR-fase opleverden.

Halfweg de tweede helft speelde Club het nog eens prima uit, de teruggekeerde Simic verijdelde dat Vanaken van dichtbij kon besluiten. Even later nam Jan Vertonghen definitief afscheid van het Lotto Park, het Paars-Witte publiek gaf één van de Belgische voetbaliconen een prachtige staande ovatie. Het pleit voor Anderlecht dat het ook nadien bleef strijden, nog tot kansen kwam maar geen aansluitingstreffer lukte. Finaal graaide Club Brugge de drie punten mee, volgt er op de slotspeeldag nog een ware nagelbijter?

Scoreverloop:

0-1 (14') Vermant, 0-2 (43') Vanaken, 0-3 (45+1') Tzolis (p), 1-3 (45+3') Stroeykens

Wie pakt de titel?

Meest recent

Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

83
83
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

106
106
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

213
213
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

160
160
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

255
255
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

255
255
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

58
58
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

431
431
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

267
267
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

82
82
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

63
63
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

159
159
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

531
531
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

63
63
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

95
95
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

67
67
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

39
39
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

436
436
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

362
362
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

138
138
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

215
215
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

136
136
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78

Meer sportnieuws