Masterplan Real: met Alonso én dubbele versterking naar WK

door
Masterplan Real: met Alonso én dubbele versterking naar WK

Real Madrid moest donderdagavond lijdzaam toekijken hoe aartsvijand FC Barcelona de titel vierde. Maar de Koninklijke blijft niet bij de pakken zitten. Zo werd zaterdag alvast de eerste grote aanwinst van de zomermercato aangekondigd.

Na de komst van Kylian Mbappé en het Braziliaanse goudhaantje Endrick, begon Real met grote ambities aan het huidige seizoen. Het won ook meteen de Spaanse supercup en pakte in december de oude versie van het WK voor clubteams. Maar dat bleken ook meteen de enige prijsjes dit seizoen.

De titelverdediger werd in de kwartfinales van de Champions League gewipt door Arsenal FC, in eigen land werd Real dan meer overvleugeld door eeuwige vijand FC Barcelona. De Catalanen trokken aan het langste einde in de finales van de Copa en Supercopa, donderdag legden ze ook beslag op de landstitel.

Vol voor vernieuwd club-WK

Naar clubnormen is het dus een mislukt seizoen voor Real. Maar er is nog één kans om alsnog een grote trofee te pakken. In juni en juli wordt immers het gloednieuwe WK voor clubs afgewerkt. Voorzitter Florentino Pérez zou zijn club dolgraag als eerste op die erelijst zien pronken. Bovendien voorziet organisator FIFA een waanzinnige prijzenpot.

De Madrilenen hebben dus de bedoeling om zo sterk mogelijk aan de start van het toernooi te verschijnen. Vandaar dat men nieuwe coach Xabi Alonso volgende week, als zijn seizoen bij Bayer Leverkusen erop zit, al officieel wil presenteren. Daarnaast is het de bedoeling dat Trent Alexander-Arnold, die transfervrij overkomt van Liverpool FC, in de selectie zit voor het WK.

Nieuw goudhaantje voor verdediging

Daar blijft het evenwel niet bij. Zo blijkt Real Madrid ook zijn nieuwe centrale verdediger beet te hebben. Daarvoor was het vizier gericht op Dean Huijsen, de kersverse international van Spanje die een geweldig seizoen achter de rug heeft bij AFC Bournemouth. En zijn komst is nu ook helemaal beklonken.

Via de officiële kanalen bevestigden de Madrilenen dat de transfer in kannen en kruiken is. Huijsen tekende een contract tot medio 2030 en zal vanaf 1 juni de overstap maken. Real betaalt zo'n 60 miljoen euro voor zijn komst, het bedrag dat overeenkomt met de afkoopclausule in zijn contract. Samen met Alexander-Arnold en Alonso moet hij dus ook present zijn op het club-WK.

JOUW MENING TELT:
Real is dé topfavoriet voor het WK voor clubteams ...

Meest recent

'Lokeren en Lierse SK hakken belangrijke knopen door'

Sporting Lokeren en Lierse SK waren al heel actief op de transfermarkt. De twee ploegen zijn nog ...

54
54
'Standard lonkt naar ex-RSCA'er, impasse met Club Brugge'

Bij Standard staat er nog het nodige te gebeuren, ook al was de club al heel actief op de ...

191
191
'Belgische club opent onderhandelingen met Kompany'

Bayern München heeft heel veel jonge talenten in de kern zitten, maar doorbreken bij een ...

99
99
Poging om De Bruyne én Lukaku te strikken lekt uit

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku kenden al een prachtige carrière. Bij Napoli zijn ze ...

143
143
Benfica wint vlot, blamage voor Chelsea op WK voor clubs

Op het WK voor clubs stond het duel tussen Benfica en Auckland City op het programma. Flamengo en ...

26
26
'Bom bij Rode Duivels: speler van Bayern plots optie'

Bij de Rode Duivels zoeken ze naar extra opportuniteiten om de kern te versterken. Diego Moreira is ...

406
406
'Leoni veel te duur voor deze Belgische club'

Waar speelt Théo Leoni volgend seizoen? Hij vat de voorbereiding aan bij RSC Anderlecht, ...

320
320
Genieten met Grote G: Messi speelt FC Porto op hoopje

Lionel Messi speelt al even in de Verenigde Staten. De Argentijn is een absolute smaakmaker bij ...

33
33
Beerschot stelt bekende opvolger Kuyt officieel voor

Beerschot en Dirk Kuyt gingen uit elkaar, wat iedereen zag aankomen. De Antwerpse club heeft zopas ...

46
46
Liverpool maakt komst duurste speler ooit wereldkundig

Liverpool heeft de komst van Florian Wirtz aangekondigd. De Duitse aanvallende middenvelder komt ...

135
135
'Anderlecht ruikt bloed: Argentijnse pitbull van 10 miljoen'

Een jonge, technisch sterke én vooral onverzettelijke middenvelder trekt de aandacht in heel ...

462
462
PSV wordt weer een stukje Belgischer

PSV is een club waar ze veel Belgische jeugdspelers hebben. De Nederlandse landskampioen kon daarvan ...

28
28
Broos verrast met boodschap over JPL-terugkeer

Hugo Broos is momenteel bondscoach van Zuid-Afrika. Daar is hij zeer geliefd, zo ontdekte ...

316
316
Benitez spreekt zich uit over Rode Duivels-geruchten

Rafael Benitez heeft al ruim een jaar geen club. De coach werd zelfs even gelinkt als kandidaat om ...

156
156
Beweging bij Westerlo: twee uitgaande topdeals op til?

KVC Westerlo gaat heel wat transfers afronden de komende weken en maanden. In- en uitgaand. De ...

70
70
'Anderlecht zet zinnen op volgende ingaande transfer'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

239
239
Zulte Waregem pakt uit met knappe aanwinst bij KRC Genk

Zulte Waregem is als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ze ...

170
170
Kuyt geeft pikant detail prijs over vertrek bij Beerschot

Beerschot maakte het vertrek van Dirk Kuyt officieel bekend. Dat was geen verrassing. De Nederlandse ...

230
230
Renard legt keuze uit die niemand zag aankomen

RSC Anderlecht kende al drukke weken. De Brusselaars stelden al een aantal nieuwe spelers voor ...

407
407
Nicky Hayen vastgeketend aan Club Brugge?

Bij Club Brugge kenden ze een goed seizoen, maar de kers op de taart onbrak wegens het mislopen van ...

522
522
Union SG en Patro Eisden vinden transferakkoord

Patro Eisden is heel actief op de transfermarkt. De Belgische tweedeklasser heeft vandaag zijn ...

81
81
Lissens (ex-Anderlecht) heeft mooie transfer helemaal beet

Bij RSC Anderlecht kan niet elk talent van Neerpede doorbreken. Heel wat jongens redden het niet in ...

99
99
Westerlo slaat toe en legt aanvaller vast

KVC Westerlo is in gang geschoten op de transfermarkt. De Kemphanen hebben na het definitief ...

68
68
Zesde Belgische club is een feit voor Pieter Gerkens

Het hing al een paar dagen in de lucht en het is nu ook officieel: Pieter Gerkens heeft AA Gent ...

126
126
Pro League luistert naar spelers: “Belangrijke investering”

De Pro League heeft vandaag de kalender voor komend seizoen bekendgemaakt. De Jupiler Pro League zal ...

38
38

Meer sportnieuws