'Paars-witte transferbom: Anderlecht vol voor JPL-vedette'

door
'Paars-witte transferbom: Anderlecht vol voor JPL-vedette'

RSC Anderlecht heeft nog twee wedstrijden te gaan in de Champions' Play-Offs, maar de sportieve leiding wacht die partijen niet af om de transferplannen al te ontrollen. RSCA mikt dan ook op versterking in verschillende linies. En daarvoor mikt het nu op een uitblinker uit de eigen Jupiler Pro League.

Afgelopen vrijdag kondigde Paars-Wit een zoveelste herschikking van de sportieve leiding aan. Zo werd Tim Borguet gepromoveerd tot CEO Sports. De nieuwe sportieve baas zal samen met sportief directeur Olivier Renard de zomermercato voor zijn rekening nemen. "Ik wil de sportieve directie aansturen met een heldere strategie en een beleid dat Royal Sporting Club Anderlecht naar succes moet leiden. Met als eerste wapenfeit, een mercato in lijn met de ambities van de club", maakte Borguet zich meteen sterk

LEES OOK: Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Het transferzomer op komst

Borguet en Renard zullen hun handen in de komende weken en maanden wel meer dan vol hebben. Zo wordt een heuse exodus verwacht in het Lotto Park. Om uiteenlopende redenen zijn een pak spelers op weg naar de uitgang bij Paars-Wit. Den dus moeten die vertrekkers op een waardige manier vervangen worden.

Bovendien strijdt de club volgend seizoen mee op meerdere fronten, waardoor de selectie breed genoeg moet zijn. Vandaar dat men onder meer een nieuwe spits zoekt. Kasper Dolberg wordt mogelijk te gelde gemaakt, een goed bod op Luis Vazquez zal men evenmin weigeren en nieuwkomer Mihajlo Cvetkovic is nog wat jong.

Uitblinker met 21 goals

Om die spitsen-vacature in te vullen, zou Anderlecht nu mikken op een goaltjesdief uit land. Zo melden Het Laatste Nieuws en SudPresse dat de recordkampioen zijn zinnen heeft gezet op Adriano Bertaccini. Het 24-jarige woelwater heeft een puik seizoen bij STVV achter de rug. Met 21 doelpunten is hij momenteel zelfs topschutter in de JPL.

De kans is groot dat Bertaccini die knappe cijfers zal verzilveren in de zomermercato. Er heerst buitenlandse interesse, maar een stap hogerop in België spreekt hem ook wel aan. De eerste contacten zijn alvast gelegd door RSCA. Al is een doorbraak niet meteen voor morgen. STVV, met wie Paars-Wit onlangs nog succesvol onderhandelde over Louis Patris, zou zo'n 4 à 5 miljoen euro verlangen voor zijn topschutter.

Bertaccini zou een vaste basisspeler zijn bij het huidige Anderlecht ...

Meest recent

DAZN pakt uit met geste: slotspeeldag gratis op TV

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

35
35
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

37
37
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

147
147
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

205
205
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

86
86
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

162
162
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

144
144
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

193
193
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

107
107
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

350
350
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

153
153
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

134
134
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

64
64
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

68
68
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

150
150
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

250
250
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

66
66
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

397
397
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

238
238
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

179
179
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

293
293
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

181
181
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

436
436

Meer sportnieuws