Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

696 stemmen
Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

In theorie kan RSC Anderlecht nog opschuiven naar de derde plaats, al zou dat dan louter nog voor de eer zijn. De komende drie wedstrijden staat er dus niks meer op het spel voor Paars-Wit. Behalve dan misschien de toekomst van Besnik Hasi, die zijn licht liet schijnen op de titelstrijd.

Zelf valt er Anderlecht niks meer te winnen of te verliezen, maar met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge en KRC Genk kan het wel nog voor scherprechter spelen in de Champions' Play-Offs. Hoewel we de Limburgers nog niet helemaal mogen afschrijven lijkt het daar vooral uit te draaien een tweekoppige race tussen Club en Union.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Club Brugge of Union?

Kiezen tussen de regen en de drop dus voor de Brusselaars, die liever noch de eeuwige rivaal noch de opkomende stadsgenoot aan het langste eind zien trekken. De afgelopen dagen werd er dan ook duchtig gespeculeerd over welk van die twee scenario's de voorkeur zou wegdragen in het Lotto Park, waar de meningen toch sterk verdeeld blijken.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel werd Hasi gepolst naar het onderwerp. "Er is geen voorkeur. We zijn het aan onszelf verplicht om er iedere wedstrijd vol voor te gaan. Iedereen moet zijn job doen", zal het hem worst wezen wie er kampioen wordt. Zijn enige bekommernis is de progressie van zijn eigen elftal, dat wel degelijk stappen voorwaarts zet.

Hasi stelt Hayen gerust

Een volgende stap is om in eigen huis nog eens te winnen van Union. "De spelers moeten laten zien dat ze er zin in hebben", rekent Hasi op revanchegevoelens in zijn selectie. In het Brugse kamp mag men dus op de beide oren slapen dat de aartsvijand niet van plan is om de titelambities bewust te boycotten. Iets waar Nicky Hayen ook op rekent.

"Zouden ze in Brussel dan liever zien dat Union de titel pakt? Dat denk ik niet. Wij hebben twee jaar geleden ook gewoon onze sportieve plicht vervuld. Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te behalen en zijn daar zelf niet mee bezig", wist de coach van Blauw-Zwart te vertellen tijdens zijn eigen onderonsje met de media.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

5
5
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

60
60
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

184
184
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

55
55
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

133
133
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

43
43
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

43
43
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

48
48
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

229
229
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

534
534
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

133
133
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

448
448
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

323
323
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

221
221
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

164
164
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

108
108
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

261
261
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

435
435
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

722
722
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

516
516
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

443
443
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

965
965
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89

Meer sportnieuws