Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

door
Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

In theorie kan RSC Anderlecht nog opschuiven naar de derde plaats, al zou dat dan louter nog voor de eer zijn. De komende drie wedstrijden staat er dus niks meer op het spel voor Paars-Wit. Behalve dan misschien de toekomst van Besnik Hasi, die zijn licht liet schijnen op de titelstrijd.

Zelf valt er Anderlecht niks meer te winnen of te verliezen, maar met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge en KRC Genk kan het wel nog voor scherprechter spelen in de Champions' Play-Offs. Hoewel we de Limburgers nog niet helemaal mogen afschrijven lijkt het daar vooral uit te draaien een tweekoppige race tussen Club en Union.

LEES OOK: Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

Club Brugge of Union?

Kiezen tussen de regen en de drop dus voor de Brusselaars, die liever noch de eeuwige rivaal noch de opkomende stadsgenoot aan het langste eind zien trekken. De afgelopen dagen werd er dan ook duchtig gespeculeerd over welk van die twee scenario's de voorkeur zou wegdragen in het Lotto Park, waar de meningen toch sterk verdeeld blijken.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel werd Hasi gepolst naar het onderwerp. "Er is geen voorkeur. We zijn het aan onszelf verplicht om er iedere wedstrijd vol voor te gaan. Iedereen moet zijn job doen", zal het hem worst wezen wie er kampioen wordt. Zijn enige bekommernis is de progressie van zijn eigen elftal, dat wel degelijk stappen voorwaarts zet.

Hasi stelt Hayen gerust

Een volgende stap is om in eigen huis nog eens te winnen van Union. "De spelers moeten laten zien dat ze er zin in hebben", rekent Hasi op revanchegevoelens in zijn selectie. In het Brugse kamp mag men dus op de beide oren slapen dat de aartsvijand niet van plan is om de titelambities bewust te boycotten. Iets waar Nicky Hayen ook op rekent.

"Zouden ze in Brussel dan liever zien dat Union de titel pakt? Dat denk ik niet. Wij hebben twee jaar geleden ook gewoon onze sportieve plicht vervuld. Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te behalen en zijn daar zelf niet mee bezig", wist de coach van Blauw-Zwart te vertellen tijdens zijn eigen onderonsje met de media.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

4
4
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

32
32
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

23
23
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

60
60
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

51
51
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

243
243
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

339
339
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

179
179
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

148
148
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

256
256
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

959
959
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

285
285
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

151
151
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

165
165
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

158
158
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

123
123
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

255
255
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

161
161
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

121
121
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

431
431
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

966
966
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

177
177
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

187
187
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

455
455
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

29
29

Meer sportnieuws