Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

door
Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

In theorie kan RSC Anderlecht nog opschuiven naar de derde plaats, al zou dat dan louter nog voor de eer zijn. De komende drie wedstrijden staat er dus niks meer op het spel voor Paars-Wit. Behalve dan misschien de toekomst van Besnik Hasi, die zijn licht liet schijnen op de titelstrijd.

Zelf valt er Anderlecht niks meer te winnen of te verliezen, maar met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge en KRC Genk kan het wel nog voor scherprechter spelen in de Champions' Play-Offs. Hoewel we de Limburgers nog niet helemaal mogen afschrijven lijkt het daar vooral uit te draaien een tweekoppige race tussen Club en Union.

LEES OOK: Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Club Brugge of Union?

Kiezen tussen de regen en de drop dus voor de Brusselaars, die liever noch de eeuwige rivaal noch de opkomende stadsgenoot aan het langste eind zien trekken. De afgelopen dagen werd er dan ook duchtig gespeculeerd over welk van die twee scenario's de voorkeur zou wegdragen in het Lotto Park, waar de meningen toch sterk verdeeld blijken.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel werd Hasi gepolst naar het onderwerp. "Er is geen voorkeur. We zijn het aan onszelf verplicht om er iedere wedstrijd vol voor te gaan. Iedereen moet zijn job doen", zal het hem worst wezen wie er kampioen wordt. Zijn enige bekommernis is de progressie van zijn eigen elftal, dat wel degelijk stappen voorwaarts zet.

Hasi stelt Hayen gerust

Een volgende stap is om in eigen huis nog eens te winnen van Union. "De spelers moeten laten zien dat ze er zin in hebben", rekent Hasi op revanchegevoelens in zijn selectie. In het Brugse kamp mag men dus op de beide oren slapen dat de aartsvijand niet van plan is om de titelambities bewust te boycotten. Iets waar Nicky Hayen ook op rekent.

"Zouden ze in Brussel dan liever zien dat Union de titel pakt? Dat denk ik niet. Wij hebben twee jaar geleden ook gewoon onze sportieve plicht vervuld. Spelers worden nog altijd betaald om het best mogelijke resultaat te behalen en zijn daar zelf niet mee bezig", wist de coach van Blauw-Zwart te vertellen tijdens zijn eigen onderonsje met de media.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

93
93
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

58
58
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

19
19
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

101
101
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

97
97
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

284
284
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

133
133
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

86
86
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

259
259
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

57
57
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

567
567
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

149
149
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

200
200
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

361
361
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

131
131
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

175
175
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

154
154
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

244
244
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

367
367
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

131
131
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

473
473
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

559
559
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

114
114
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

88
88

Meer sportnieuws