'Anderlecht slikt enorme domper voor laatste wedstrijden'

827 stemmen
'Anderlecht slikt enorme domper voor laatste wedstrijden'

Anderlecht slikte zondag een pijnlijke opdoffer. Het moest in de bekerfinale zijn meerdere erkennen in Club Brugge, dat het met 2-1 haalde. Daardoor greep het naast zijn eerste prijs in acht jaar tijd. Het voornaamste doel voor dit eindeseizoen werd zo niet gehaald.

De ontgoocheling was achteraf groot bij Paars-Wit, dat echter toch een beetje probeerde recht te krabbelen. Zo klonk het dat ze toch nog alles willen geven in de laatste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off om zo nog de derde plaats te pakken.

Die behoort in principe nog tot de mogelijkheden, want momenteel heeft Anderlecht vijf punten achterstand op een KRC Genk dat de laatste weken in vrije val lijkt. Er wacht wel nog een zeer lastig programma met matchen tegen Union, Club en Genk.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Reglement bezorgt Anderlecht domper

La Dernière Heure heeft nu echter slecht nieuws voor Anderlecht. Zelfs als het nog de derde plaats zou pakken, dan zal het daar immers geen beter Europees ticket aan overhouden. Dat heeft alles te maken met een regel die tot dusver nog niet toegepast moest worden.

Als winnaar van de reguliere competitie was Genk immers al sowieso zeker van het derde Europese ticket dat via de competitie uitgedeeld wordt. Dat is in principe een ticket voor de tweede voorronde van de Europa League.

Geen beter Europees ticket meer mogelijk

Maar in dit geval zouden we de uitzonderlijke situatie kennen dat de winnaar van de reguliere competitie buiten de top drie valt én de bekerwinnaar in de top twee eindigt. Daardoor schuift het bekerticket door naar de competitie en is dat dus voor Genk.

Dat betekent dat de Limburgers sowieso de play-offs van de Europa League spelen, ongeacht of ze nu derde of vierde eindigen. Anderlecht heeft dan weer niets meer te winnen, want zij spelen de tweede voorronde van de Europa League ook als ze derde worden.

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

5
5
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

129
129
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

87
87
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

264
264
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

398
398
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

237
237
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

19
19
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

127
127
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

45
45
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

71
71
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

113
113
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

58
58
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

86
86
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

68
68
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

371
371
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1081
1081
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

404
404
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

394
394
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

339
339
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

41
41
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

249
249
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

251
251

Meer sportnieuws