'Anderlecht slikt enorme domper voor laatste wedstrijden'

827 stemmen
'Anderlecht slikt enorme domper voor laatste wedstrijden'

Anderlecht slikte zondag een pijnlijke opdoffer. Het moest in de bekerfinale zijn meerdere erkennen in Club Brugge, dat het met 2-1 haalde. Daardoor greep het naast zijn eerste prijs in acht jaar tijd. Het voornaamste doel voor dit eindeseizoen werd zo niet gehaald.

De ontgoocheling was achteraf groot bij Paars-Wit, dat echter toch een beetje probeerde recht te krabbelen. Zo klonk het dat ze toch nog alles willen geven in de laatste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off om zo nog de derde plaats te pakken.

Die behoort in principe nog tot de mogelijkheden, want momenteel heeft Anderlecht vijf punten achterstand op een KRC Genk dat de laatste weken in vrije val lijkt. Er wacht wel nog een zeer lastig programma met matchen tegen Union, Club en Genk.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Reglement bezorgt Anderlecht domper

La Dernière Heure heeft nu echter slecht nieuws voor Anderlecht. Zelfs als het nog de derde plaats zou pakken, dan zal het daar immers geen beter Europees ticket aan overhouden. Dat heeft alles te maken met een regel die tot dusver nog niet toegepast moest worden.

Als winnaar van de reguliere competitie was Genk immers al sowieso zeker van het derde Europese ticket dat via de competitie uitgedeeld wordt. Dat is in principe een ticket voor de tweede voorronde van de Europa League.

Geen beter Europees ticket meer mogelijk

Maar in dit geval zouden we de uitzonderlijke situatie kennen dat de winnaar van de reguliere competitie buiten de top drie valt én de bekerwinnaar in de top twee eindigt. Daardoor schuift het bekerticket door naar de competitie en is dat dus voor Genk.

Dat betekent dat de Limburgers sowieso de play-offs van de Europa League spelen, ongeacht of ze nu derde of vierde eindigen. Anderlecht heeft dan weer niets meer te winnen, want zij spelen de tweede voorronde van de Europa League ook als ze derde worden.

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

7
7
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

24
24
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

83
83
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

36
36
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

60
60
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

20
20
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

50
50
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

110
110
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

327
327
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

125
125
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

331
331
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

435
435
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1123
1123
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

48
48
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

121
121
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

443
443
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

161
161
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

87
87
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

260
260

Meer sportnieuws