'Anderlecht slikt enorme domper voor laatste wedstrijden'

827
'Anderlecht slikt enorme domper voor laatste wedstrijden'

Anderlecht slikte zondag een pijnlijke opdoffer. Het moest in de bekerfinale zijn meerdere erkennen in Club Brugge, dat het met 2-1 haalde. Daardoor greep het naast zijn eerste prijs in acht jaar tijd. Het voornaamste doel voor dit eindeseizoen werd zo niet gehaald.

De ontgoocheling was achteraf groot bij Paars-Wit, dat echter toch een beetje probeerde recht te krabbelen. Zo klonk het dat ze toch nog alles willen geven in de laatste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off om zo nog de derde plaats te pakken.

Die behoort in principe nog tot de mogelijkheden, want momenteel heeft Anderlecht vijf punten achterstand op een KRC Genk dat de laatste weken in vrije val lijkt. Er wacht wel nog een zeer lastig programma met matchen tegen Union, Club en Genk.

LEES OOK: KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

Reglement bezorgt Anderlecht domper

La Dernière Heure heeft nu echter slecht nieuws voor Anderlecht. Zelfs als het nog de derde plaats zou pakken, dan zal het daar immers geen beter Europees ticket aan overhouden. Dat heeft alles te maken met een regel die tot dusver nog niet toegepast moest worden.

Als winnaar van de reguliere competitie was Genk immers al sowieso zeker van het derde Europese ticket dat via de competitie uitgedeeld wordt. Dat is in principe een ticket voor de tweede voorronde van de Europa League.

Geen beter Europees ticket meer mogelijk

Maar in dit geval zouden we de uitzonderlijke situatie kennen dat de winnaar van de reguliere competitie buiten de top drie valt én de bekerwinnaar in de top twee eindigt. Daardoor schuift het bekerticket door naar de competitie en is dat dus voor Genk.

Dat betekent dat de Limburgers sowieso de play-offs van de Europa League spelen, ongeacht of ze nu derde of vierde eindigen. Anderlecht heeft dan weer niets meer te winnen, want zij spelen de tweede voorronde van de Europa League ook als ze derde worden.

Vind je dat een goede regel?

Meest recent

Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

0
0
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

15
15
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

10
10
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

64
64
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

258
258
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

26
26
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

277
277
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

121
121
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

165
165
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

413
413
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

141
141
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

144
144
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

635
635
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

164
164
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

136
136
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

36
36
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

339
339
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

48
48
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

60
60
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

135
135
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

240
240

Meer sportnieuws