"Bestolen!" - Evenepoel scherp na penaltyfase in bekerfinale

636 stemmen

Club Brugge won zondagavond de Beker van België door in de finale af te rekenen met rivaal RSC Anderlecht. De clash deed de gemoederen hevig oplaaien. Wielerkampioen Remco Evenepoel vindt bijvoorbeeld dat zijn ex-club bestolen werd.

De Bruggelingen haalden het uiteindelijk een sfeervol Koning Boudewijn-stadion met 2-1 dankzij twee doelpunten van de onverwachte held Romeo Vermant. Gezien het wedstrijdverloop was dat al bij al een terechte uitslag. Club had zelfs voldoende kansen om nog verder uit te lopen.

Maar Anderlecht werd zeker niet overvleugeld. Het niveauverschil was een pak kleiner dan bij de vorige onderlinge confrontaties, toen RSCA overklast werd. De Brusselaars kwamen in de slotfase zelfs nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker. Maar tijdens een ultiem slotoffensief wou de bal er niet in gaan.

LEES OOK: Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Penaltyfase met Vanaken

En zo blijft Paars-Wit andermaal met lege handen achter. Al had de wedstrijd ook anders kunnen verlopen. Tot twee keer toe claimde Anderlecht namelijk een strafschop voor hands. Bij het tweede geval werd al snel duidelijk dat die claim onterecht was. De eerste fase deed echter wel het nodige stof opwaaien.

Na een hoekschop kreeg Club de bal onvoldoende weggewerkt, waarna het leer tegen de arm van Hans Vanaken kwam. Scheidsrechter Jasper Vergoote floot echter niet en ook de VAR greep niet in. Een correcte beslissing volgens Vanaken, maar bij soortgelijke fases zijn in het verleden vaak wél penalty's gegeven.

Paars-witte woede

In het Brusselse kamp was men dan ook kritisch. Coach Besnik Hasi vond het bijvoorbeeld wel duidelijk handspel van Vanaken, terwijl eigenaar Marc Coucke van zich liet horen via Instagram. En ook Olympisch kampioen Evenepoel, zelf een ex-speler van Anderlecht, had een duidelijke mening over de bewuste fase. "Bestolen", reageerde de topwielrenner op een post van Anderlecht.

Anderlecht moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

56
56
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

4
4
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

66
66
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

388
388
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

330
330
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

299
299
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

218
218
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

288
288
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

82
82
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

258
258
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102

Meer sportnieuws