Union lijkt Genk uit titelrace te slaan en is weer leider

door
Union lijkt Genk uit titelrace te slaan en is weer leider

Na de recente zeven op negen in Genk en in het tweeluik tegen Club Brugge blijft Union op titelkoers liggen. Ze namen de koppositie zaterdag weer over van Club door nu ook in eigen huis Genk te kloppen. Voor de Limburgers lijkt de titeldroom stilaan voorbij te zijn.

Het was voor beide teams van moeten na de zege van Club op donderdag. Sébastien Pocognoli en Thorsten Fink hielden grotendeels vast aan hun strijdplan van vorige week. Bij Genk verdween enkel Karetsas uit het elftal voor Hrosovsky.

LEES OOK: 'Union SG doet weer zaken in Jupiler Pro League'

Gemiste penalty kan Union niet stoppen

Beide teams begonnen ook met een open vizier aan de partij. Genk kreeg al heel snel een grote kans via Heynen, maar de aanvoerder trapte van dichtbij nog over. Union versierde op het kwartier dan weer een penalty, na een domme charge van El Ouahdi op Niang.

Promise David kreeg de uitgelezen kans om zijn ploeg op voorsprong te brengen, maar faalde voor de eerste keer dit seizoen. Hij besloot slap op Penders. Grote kansen bleven daarna uit, waardoor we gingen rusten met 0-0.

Genk mag titel vergeten

De tweede helft begon met een stevige domper voor Genk. Na vijf minuten moest het al met tien verder, nadat Bangoura met een onnodige overtreding zijn tweede geel pakte. Halfweg de tweede helft buitte Union zijn overtal ook uit: Burgess kopte op een corner de 1-0 voorbij Penders.

Dat bleek voldoende voor de drie punten, want Genk had geen antwoord meer klaar. Daardoor mag Union zich opnieuw leider noemen, met één punt meer dan Club. Genk mag dan weer meer dan wellicht een kruis maken over het kampioenschap. Zij moeten op drie wedstrijden al een kloof van zes punten zien goed te maken.

Wie zal kampioen worden?

Meest recent

'Leya Iseka grijpt naast terugkeer naar België'

Michy Batshuayi maakt tijdens deze interlandperiode zijn rentree in de selectie van de Rode Duivels. ...

14
14
'Trossard slachtoffer van transferbom bij Arsenal'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

52
52
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

36
36
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

184
184
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

55
55
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

109
109
'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

249
249
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

218
218
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Verschaeren, Ordoñez in januari weg?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

404
404
'Union SG doet weer zaken in Jupiler Pro League'

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en zal dit seizoen in de Champions League te zien zijn. ...

144
144
'Transferstrijd Stroeykens barst los door... Dries Mertens'

Er staat nog heel wat te bewegen bij RSC Anderlecht op de slotdagen van de zomermercato. Paars-Wit ...

624
624
Club schrikt: échte reden afwezigheid Seys bekend

Joaquin Seys kende al heel wat pech in zijn nog korte interlandcarrière. De vleugelspeler van ...

654
654
'Dolberg belandt meteen in nachtmerrie bij Ajax'

Anderlecht moest deze week afscheid nemen van Kasper Dolberg. Ajax kwam aankloppen voor de Deense ...

595
595
AA Gent dumpt flop, verrassende transfer Puertas

In de meeste grote voetballanden is de transfermarkt intussen gesloten, maar in België en een ...

252
252
'Gegokt en verloren: Club grijpt naast recordtransfer'

De transfermarkt is in België nog open, maar voor Club Brugge lijkt de zomermercato er al op te ...

1041
1041
'Vervanger Dolberg: Renard aan handen en voeten gebonden'

Anderlecht moet in de laatste dagen van de transferperiode nog volop zoeken naar een nieuwe spits. ...

604
604
Garcia stelt teleur: twee spelers in tribune gezet

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun derde opdracht in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

1252
1252
'Winterbom in de maak: Fofana mag koffers pakken'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer fraaie transfers, maar sommigen bleven tegen alle ...

205
205
Losada terug aan de slag bij Belgische club?

De eerste trainers beginnen al te sneuvelen in België. Mircea Rednic werd al ontslagen, ...

223
223
Onverwachte gevolgen: DAZN zorgt voor catastrofe

Wie de Belgische wedstrijden op televisie wil volgen, wacht op de beslissing van DAZN, dat nog ...

2753
2753
Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal heeft Stijn Stijnen vier weken schorsing opgelegd. De ...

185
185
'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Bij STVV vulden ze de kassa al enorm deze zomer. De Kanaries leken op weg om een financieel ...

356
356
'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Jesper Fredberg werd door Wouter Vandenhaute op straat gezet. De Deen leverde nochtans geen onaardig ...

614
614
Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers wonnen afgelopen weekend met 3-2 van ...

318
318

Meer sportnieuws