Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

door
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer dan degelijk Anderlecht greep zijn momenten tegen een matig Antwerp en trekt met vertrouwen richting de bekerfinale. Vertonghen maakte zijn comeback bij de recordkampioen, klaar voor een cruciale rol zondag?

Een paar dagen voor 'de wedstrijd van het jaar' moest Anderlecht nog vol aan de bak in de Champions' Play-Offs. Antwerp was deze namiddag de tegenstander en ook die tankten vertrouwen na een knappe zege op het veld van Racing Genk. Opmerkelijk: met Coosemans en Dendoncker stonden maar twee spelers aan de aftrap die er ook afgelopen zondag bij waren. Bij The Great Old was er maar één wissel: Renders kwam in de plek van Bataille. Bij de bezoekers zat Jan Vertonghen op de bank.

LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

B-elftal Anderlecht houdt prima stand

Een fel gewijzigd Anderlecht deed het zeker niet slecht in het eerste halfuur. Een eerste schot van Balikwisha ging voorlangs, aan de overzijde bracht Lammens redding op een geplaatst schot van Anjulo. Er viel veel afval te bespeuren in het spel van beide ploegen, mogelijk had de hitte daar zeker ook mee te maken. Kansen waren dan ook een schaars goed.

Het slotkwartier bracht toch wat beterschap: Foket kopte eerst in de handen van Lammens. Aan de overzijde had Coosemans een prima reflex in huis op het schot van Bayo. Rood-Wit drukte op het einde van de eerste helft nog wat meer, al kwam er geen doelpunt voor de rust. Na een flauwe eerste helft stond het nog 0-0 op de Bosuil.

Japanse magie en cruciale comeback

Ali Maamar en Lucas Hey kwamen na rust in het veld bij Anderlecht, Foket en Kana mochten vroegtijdig gaan douchen. Het was zowaar Paars-Wit dat ook op voorsprong klom na tien minuten spelen. Een voorzet vanop rechts kwam centraal bij Goto en de Japanner kopte de 0-1 fraai in doel. Even later moest de doelpuntenmaker wel geblesseerd het veld verlaten.

Het liep niet bij Antwerp en de opdracht werd op het uur nog wat moeilijker toen Odoi op domme wijze een volledig terechte tweede gele kaart kreeg. Paars-Wit buitte de man meer situatie halfweg de tweede helft perfect uit: Vazquez hield een paar verdedigers aan de praat en De Cat trapte vervolgens de 0-2 voorbij Lammens. Wat een moment voor de 16-jarige youngster!

Bij Anderlecht kwam in het slotkwartier Jan Vertonghen op het veld. De verdediger trok de paars-witte zege mee over de streep en zag Edozie in de slotfase van dichtbij ook nog de 0-3 maken na een knappe assist van Augustinsson. Even later milderde Balikwisha nog tot 1-3 met een heerlijke uithaal, verder kwam Antwerp echter niet. Zo werd het een heerlijk 'voorgerecht' richting de bekerfinale voor Paars-Wit. Voor The Great Old is het terug naar af na een teleurstellende prestatie op de Bosuil.

Scoreverloop:

0-1 (55') Goto, 0-2 (69') De Cat, 0-3 (86') Edozie, 1-3 (88') Balikwisha

Bijzonderheid:

Odoi (Antwerp) krijgt een tweede gele kaart (63').

Verwacht u Vertonghen in de basis zondag?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

39
39
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

104
104
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

60
60
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

66
66
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

112
112
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

49
49
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

168
168
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

72
72
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

582
582
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

59
59
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

71
71
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

65
65
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

358
358
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

246
246
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

361
361
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

593
593
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

261
261
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

337
337
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

236
236
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

98
98
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

180
180
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

186
186

Meer sportnieuws