Genk bestolen in volle titelstrijd? "100 Procent penalty"

door
Genk bestolen in volle titelstrijd?

KRC Genk is het noorden helemaal kwijt in de Champions' Play-Offs. De winnaar van de reguliere competitie blijft immers achter met een pijnlijke 1 op 12. Zondagnamiddag werd op eigen veld immers ook van Antwerp FC verloren, al speelde de wedstrijdleiding daar een belangrijke rol in.

De Limburgers hadden hun koppositie in de voorbije speeldagen helemaal weggegeven en waren van de eerste naar de derde plaats gezakt na een 1 op 9. Desondanks was er nog niets helemaal verloren. Indien Genk zondag de drie punten pakte tegen Antwerp, deed het weer volop meer het kampioenschap.

Maar voor rust beet Racing zijn tanden stuk op een stug Antwerp, dat zelf zowaar voor de beste kansen kon zorgen. En na dik een halfuur spelen kregen de bezoekers ook loon naar werken. Zo trapte Tjaronn Chery, woensdag nog goed voor een gemiste penalty, een strafschop op puike wijze voorbij Mike Penders.

LEES OOK: Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Strafschop niet gegeven

Aanvankelijk was die bewuste strafschop wel een vrije trap. De VAR gaf echter aan dat de fout binnen het zestienmetergebied werd gemaakt. En dus werd het omgezet in een strafschop. Op basis van de herhalingen leek dat ook een correcte ingreep. Genk moest bijgevolg vol aan de bak in de tweede helft.

De thuisploeg kwam na de pauze beter voor de dag. Maar in de afwerking liep er telkens iets fout. Bovendien had Racing opnieuw pech met een VAR-interventie. Na een duel met Tolu Arokodare leek Semm Renders de bal immers met de arm te raken. Een penalty leek in de maak, toch werd die niet gegeven door de videoref. 

Analisten stomverbaasd

Een opvallende beslissing van de wedstrijdleiding. Analist Franky Van der Elst begreep er dan ook weinig van, volgens hem was het een duidelijke strafschop. "Ik dacht daar toch een hand te zien, het was een penalty. Toch géén strafschop? Nja oké dan, ...", reageerde de co-commentator van DAZN vol verbazing toen de bewuste beslissing werd genomen.

Zijn collega Olivier Deschacht ging zelfs nog een stap verder. "Voor mij was het 100 procent penalty. Ik had ook maar één herhaling nodig om het te zien. De arm van Renders gaat omhoog en hij raakt de bal duidelijk met zijn hand: handsspel. Wat de redenering kan zijn om toch niet te fluiten? Het is onverklaarbaar. Zij hebben veel herhalingen nodig, ik zag het al na één beeld. Onbegrijpelijke beslissing", aldus Deschacht. 

Genk moest een strafschop krijgen ...

Meest recent

'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

31
31
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

184
184
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

36
36
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

265
265
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

65
65
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

333
333
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

106
106
'Nieuwe superdeal Club Brugge: United wil zaken doen'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

845
845
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

257
257
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

57
57
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

47
47
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

329
329
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

27
27
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

111
111
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

140
140
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

151
151
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

91
91
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

77
77
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

58
58
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

125
125
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

152
152
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

335
335
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

56
56
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

369
369
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1206
1206

Meer sportnieuws