'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

door
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft de teleurstellingen opstapelen in de Premier League. Versterking voor coach Ruben Amorim is dan ook welgekomen. En daar zou de clubleiding werk van maken.

Met 20 landstitels op het palmares geldt United nog steeds als de recordkampioen van Engeland. Maar sinds het pensioen van de legendarische Sir Alex Ferguson is de topclub in vrije val. Verschillende (top)trainers probeerden United sindsdien weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Telkens eindigde dat echter in een deceptie.

In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans kreeg. Maar ook hij faalde uiteindelijk en werd in het najaar bedankt voor bewezen diensten. Om het op te volgen viel de keuze op Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

Pijnlijk seizoen in eigen land

Tot dusver is de aanstelling van de Portugees echter ook een teleurstelling. De halve finale in de UEL mag weliswaar gezien worden, in de Engelse bekercompetities sneuvelde United vroegtijdig. En de huidige 14de plaats in de Premier League is ronduit pijnlijk. United verloor na 33 speeldagen als 15 (!) competitieduels.

Versterking is dan ook welgekomen, maar tijdens de vorige wintermercato werd enkel vleugelback Patrick Dorgu aangetrokken. United spaarde op die manier zijn middelen op en wil bovendien nog verschillende spelers van de hand doen om uit te pakken in de zomerse transferperiode. Dan wordt het vizier allereerst op de aanvalslinie gericht.

Smaakmaker Premier League

Daarvoor is het vizier op de eigen competitie gericht .Zo drukt United door voor Matheus Cunha. De Braziliaan is bezig aan een fantastisch seizoen bij Wolverhampton en lijkt klaar voor een nieuwe stap. Volgens transferexpert Fabrizio Romano lopen momenteel concrete gesprekken op clubniveau én wordt onderhandeld met de speler over de persoonlijke voorwaarden.

Cunha, die op verschillende posities in de aanvalslinie uit de voeten kan, is wel een dure vogel. In zijn contract staat een afkoopclausule van 62.5 miljoen pond, zo'n 72 miljoen euro. En gezien de vele concurrentie voor zijn handtekening zal de transfersom daar allicht niet veel van afwijken.

United doet binnen de drie seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Coosemans deelt duidelijke mening over kritiek op Hasi

Anderlecht stond zaterdagavond onder zeer zware druk. Het moest absoluut een resultaat pakken tegen ...

82
82
Bertaccini gaat door stof na boze reactie bij wissel

Anderlecht heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De zege tegen KV Mechelen zorgde er niet ...

146
146
Liverpool wint eindelijk weer, vlotte zege voor Real

Na vier nederlagen op rij in de Premier League heeft Liverpool eindelijk nog eens kunnen winnen. Het ...

32
32
Anderlecht recht weer de rug en wipt naar derde plaats

Er stond zaterdag heel wat druk op de ketel bij Anderlecht na een magere één op zes in ...

139
139
Romano komt met belangrijke update over toekomst Openda

Loïs Openda versierde begin september een toch wel verrassende transfer. Terwijl de spits niet ...

49
49
Hayen eerlijk: "Het zou beter moeten, maar..."

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen. Het pakte de drie punten tegen rode lantaarn ...

141
141
Beveren blijft winnen, RWDM en Club Luik laten kans liggen

In de Challenger Pro League blijft SK Beveren domineren. De Waaslanders zijn ook na twaalf ...

79
79
'Igor Thiago versiert absolute toptransfer'

Anderhalf jaar geleden werd Igor Thiago de duurste uitgaande transfer ooit van Club Brugge, dat in ...

154
154
Groot onbegrip bij Anderlecht-fans over deze keuze van Hasi

Anderlecht moet tegen KV Mechelen winnen, zowel om de druk af te houden als om zijn plaats in de top ...

185
185
Oude bekende smeert Pocognoli eerste Monaco-nederlaag aan

In zijn vijfde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli zijn eerste ...

53
53
Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Vincent Kompany en Bayern München blijven dit seizoen maar winnen. Zelfs met een B-ploeg werd ...

115
115
Club bibbert even, maar raakt vlot voorbij Dender

Club Brugge blijft ook na dertien speeldagen in het spoor van Union. De bekerwinnaar moest op het ...

83
83
Anderlecht - KV Mechelen: Hasi verrast

RSC Anderlecht ontvangt vanavond om 20u45 KV Mechelen. Er is hoogspanning in het Lotto Park, want ...

183
183
Zulte Waregem woedend: "Match kapot gefloten!"

Zulte Waregem verloor met 1-4 van Union SG. Tot aan de 0-1 was het een zeer evenwichtige partij, ...

157
157
Hasi: "Hij zal nooit naar Anderlecht komen"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KV Mechelen. Besnik Hasi neemt het dus op tegen zijn ex-ploeg. ...

309
309
Ajax verliest weer punten: druk op Heitinga neemt toe

In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste ...

62
62
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Chelsea'

RSC Anderlecht gaat in januari de markt op moeten gaan. Vooral aanvallend is er een stevige ...

141
141
Arsenal stoomt door, Man Utd weer bij af

In de Premier League was het om 16u uitkijken naar de duels van Arsenal en Manchester United. Hoe ...

50
50
Union SG legt op spaarstand Zulte Waregem vlot over de knie

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League begonnen er om 16u twee duels. Het was vooral ...

32
32
Eerste zege voor Mönchengladbach, driepunter voor Leipzig

In de Bundesliga kijkt iedereen uit naar de topper van 18u30 tussen Bayern München en Bayer ...

17
17
Opstelling Club Brugge: Hayen met grote verrassing

Club Brugge heeft nog eens nood aan een overtuigende zege. Met de komst van FCV Dender lijken ze ...

231
231
Vanderbiest: "Dat heeft Anderlecht niet graag"

KV Mechelen is bezig aan een zeer goed seizoen. Ze trekken vanavond met de nodige ambitie naar het ...

170
170
De data onder Hasi: één sector top, één pure middelmaat

RSC Anderlecht moet vandaag winnen van KV Mechelen. Anders lijkt het einde verhaal te zijn voor ...

75
75
'Club Brugge ruikt extra geld: Premier League vult de kassa'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

351
351
Guardiola over Premier League: "Het is zoals de NBA"

De Premier League is al jaren de competitie waar het meeste geld in omgaat. Het wordt ook aanzien ...

49
49

Meer sportnieuws