Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

door
Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

Manchester United heeft donderdag een pijnlijke aftocht in de Europa League kunnen vermijden. Nadat het een dubbele voorsprong uit handen gaf, liep het in de verlengingen helemaal fout tegen Olympique Lyon. Maar diep in de extra tijd werd alsnog gewonnen na een ultiem doelpunt van Harry Maguire: 5-4.

United is bezig aan een belabberde campagne, enkel de eindzege in de Europa League is voldoende om het seizoen nog ietwat redden. Dat lijkt ook nodig indien het volgend seizoen alsnog Europees wil spelen. Maar dan moest het in de kwartfinales wel zien af te rekenen met Olympique Lyon. De Fransen hadden op eigen veld alvast een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Krankzinnige verlengingen

Voor eigen volk leek United het tweeluik echter al snel naar zich toe te trekken. De ploeg van coach Amorim domineerde immers in de eerste helft en liep uit tot 2-0 via Ugarte en Dalot. Mits wat meer meeval was die marge zelfs groter geweest. Maar na de pauze zakte de thuisploeg helemaal in mekaar. Lyon profiteerde en kon via Tolisso en Tagliafico verlengingen afdwingen. Die eerste zou in de slotminuten wel nog een rode kaart pakken.

Dat bleek Lyon niet te deren. Onder impuls van de sterk ingevallen Fofana trokken de Fransen het laken naar zich toe dankzij goals van Cherki en Lacazette (penalty). United hing dus tegen de touwen, maar kon toch recht krabbelen. Fernandes wakkerde de hoop aan met een strafschop, waarna Mainoo met een geweldig doelpunt voor de gelijkmaker zorgde. En uiteindelijk kopte Maguire zowaar nog de 5-4 tegen de touwen.

Noorse stunt in Rome

United zorgde zo voor de meest spectaculaire ontknoping, de grootste verrassing vond echter plaats in Rome. SS Lazio had de League Phase gewonnen en werd bestempeld als grote favoriet in het tweeluik tegen Bodo/Glimt. Maar de Noren hadden tijdens de heenmatch voor een stunt gezorgd door met 2-0 te winnen. En dus moesten de Italianen vol aan de bak. Halfweg de eerste helft had Lazio de voorsprong ook al beet.

Vervolgens hield Bodo/Glimt lange tijd stand, tot Noslin in de extra tijd alsnog voor 2-0 zorgde en alsnog verlengingen afdwong. In die verlengingen leek Lazio het laken definitief naar zich toe te trekken met de 3-0 van Dia. Maar in minuut 109 tekende Helmersen alsnog voor de 3-1. Zo kwam het uiteindelijk tot strafschoppen en daarin trok Bodo/Glimt zowaar aan het langste einde. De Noren trakteren zich zo op een halve finale tegen Tottenham.

United wint dit seizoen de Europa League ...

Meest recent

DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

12
12
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

189
189
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

78
78
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

56
56
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

115
115
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

110
110
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

113
113
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

23
23
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

137
137
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

141
141
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

178
178
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

280
280
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

184
184
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

211
211
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

292
292
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

44
44
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

173
173
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

170
170
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

624
624
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

362
362
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

186
186
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

395
395
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

390
390
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

138
138

Meer sportnieuws