Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

door
Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

Manchester United heeft donderdag een pijnlijke aftocht in de Europa League kunnen vermijden. Nadat het een dubbele voorsprong uit handen gaf, liep het in de verlengingen helemaal fout tegen Olympique Lyon. Maar diep in de extra tijd werd alsnog gewonnen na een ultiem doelpunt van Harry Maguire: 5-4.

United is bezig aan een belabberde campagne, enkel de eindzege in de Europa League is voldoende om het seizoen nog ietwat redden. Dat lijkt ook nodig indien het volgend seizoen alsnog Europees wil spelen. Maar dan moest het in de kwartfinales wel zien af te rekenen met Olympique Lyon. De Fransen hadden op eigen veld alvast een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

Krankzinnige verlengingen

Voor eigen volk leek United het tweeluik echter al snel naar zich toe te trekken. De ploeg van coach Amorim domineerde immers in de eerste helft en liep uit tot 2-0 via Ugarte en Dalot. Mits wat meer meeval was die marge zelfs groter geweest. Maar na de pauze zakte de thuisploeg helemaal in mekaar. Lyon profiteerde en kon via Tolisso en Tagliafico verlengingen afdwingen. Die eerste zou in de slotminuten wel nog een rode kaart pakken.

Dat bleek Lyon niet te deren. Onder impuls van de sterk ingevallen Fofana trokken de Fransen het laken naar zich toe dankzij goals van Cherki en Lacazette (penalty). United hing dus tegen de touwen, maar kon toch recht krabbelen. Fernandes wakkerde de hoop aan met een strafschop, waarna Mainoo met een geweldig doelpunt voor de gelijkmaker zorgde. En uiteindelijk kopte Maguire zowaar nog de 5-4 tegen de touwen.

Noorse stunt in Rome

United zorgde zo voor de meest spectaculaire ontknoping, de grootste verrassing vond echter plaats in Rome. SS Lazio had de League Phase gewonnen en werd bestempeld als grote favoriet in het tweeluik tegen Bodo/Glimt. Maar de Noren hadden tijdens de heenmatch voor een stunt gezorgd door met 2-0 te winnen. En dus moesten de Italianen vol aan de bak. Halfweg de eerste helft had Lazio de voorsprong ook al beet.

Vervolgens hield Bodo/Glimt lange tijd stand, tot Noslin in de extra tijd alsnog voor 2-0 zorgde en alsnog verlengingen afdwong. In die verlengingen leek Lazio het laken definitief naar zich toe te trekken met de 3-0 van Dia. Maar in minuut 109 tekende Helmersen alsnog voor de 3-1. Zo kwam het uiteindelijk tot strafschoppen en daarin trok Bodo/Glimt zowaar aan het langste einde. De Noren trakteren zich zo op een halve finale tegen Tottenham.

United wint dit seizoen de Europa League ...

Meest recent

Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

3
3
'Overmars in actie: Antwerp rond tafel met sterkhouder'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

44
44
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

603
603
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

283
283
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

284
284
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

98
98
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

145
145
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

234
234
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

234
234
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

85
85
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

158
158
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

254
254
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

252
252
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

455
455
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

450
450
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

283
283
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

231
231
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

515
515
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

409
409
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

109
109
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

312
312
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

155
155

Meer sportnieuws