Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

136 stemmen
Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

Manchester United heeft donderdag een pijnlijke aftocht in de Europa League kunnen vermijden. Nadat het een dubbele voorsprong uit handen gaf, liep het in de verlengingen helemaal fout tegen Olympique Lyon. Maar diep in de extra tijd werd alsnog gewonnen na een ultiem doelpunt van Harry Maguire: 5-4.

United is bezig aan een belabberde campagne, enkel de eindzege in de Europa League is voldoende om het seizoen nog ietwat redden. Dat lijkt ook nodig indien het volgend seizoen alsnog Europees wil spelen. Maar dan moest het in de kwartfinales wel zien af te rekenen met Olympique Lyon. De Fransen hadden op eigen veld alvast een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: 'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Krankzinnige verlengingen

Voor eigen volk leek United het tweeluik echter al snel naar zich toe te trekken. De ploeg van coach Amorim domineerde immers in de eerste helft en liep uit tot 2-0 via Ugarte en Dalot. Mits wat meer meeval was die marge zelfs groter geweest. Maar na de pauze zakte de thuisploeg helemaal in mekaar. Lyon profiteerde en kon via Tolisso en Tagliafico verlengingen afdwingen. Die eerste zou in de slotminuten wel nog een rode kaart pakken.

Dat bleek Lyon niet te deren. Onder impuls van de sterk ingevallen Fofana trokken de Fransen het laken naar zich toe dankzij goals van Cherki en Lacazette (penalty). United hing dus tegen de touwen, maar kon toch recht krabbelen. Fernandes wakkerde de hoop aan met een strafschop, waarna Mainoo met een geweldig doelpunt voor de gelijkmaker zorgde. En uiteindelijk kopte Maguire zowaar nog de 5-4 tegen de touwen.

Noorse stunt in Rome

United zorgde zo voor de meest spectaculaire ontknoping, de grootste verrassing vond echter plaats in Rome. SS Lazio had de League Phase gewonnen en werd bestempeld als grote favoriet in het tweeluik tegen Bodo/Glimt. Maar de Noren hadden tijdens de heenmatch voor een stunt gezorgd door met 2-0 te winnen. En dus moesten de Italianen vol aan de bak. Halfweg de eerste helft had Lazio de voorsprong ook al beet.

Vervolgens hield Bodo/Glimt lange tijd stand, tot Noslin in de extra tijd alsnog voor 2-0 zorgde en alsnog verlengingen afdwong. In die verlengingen leek Lazio het laken definitief naar zich toe te trekken met de 3-0 van Dia. Maar in minuut 109 tekende Helmersen alsnog voor de 3-1. Zo kwam het uiteindelijk tot strafschoppen en daarin trok Bodo/Glimt zowaar aan het langste einde. De Noren trakteren zich zo op een halve finale tegen Tottenham.

United wint dit seizoen de Europa League ...

Meest recent

'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

21
21
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

47
47
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

26
26
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

409
409
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

71
71
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

92
92
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

124
124
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

117
117
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

48
48
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

380
380
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

116
116
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

151
151
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

154
154
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

181
181
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

545
545
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

152
152
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

150
150
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

393
393
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

330
330
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

93
93
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

762
762
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

251
251
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

180
180

Meer sportnieuws