Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

door
Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

Manchester United heeft donderdag een pijnlijke aftocht in de Europa League kunnen vermijden. Nadat het een dubbele voorsprong uit handen gaf, liep het in de verlengingen helemaal fout tegen Olympique Lyon. Maar diep in de extra tijd werd alsnog gewonnen na een ultiem doelpunt van Harry Maguire: 5-4.

United is bezig aan een belabberde campagne, enkel de eindzege in de Europa League is voldoende om het seizoen nog ietwat redden. Dat lijkt ook nodig indien het volgend seizoen alsnog Europees wil spelen. Maar dan moest het in de kwartfinales wel zien af te rekenen met Olympique Lyon. De Fransen hadden op eigen veld alvast een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: ‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Krankzinnige verlengingen

Voor eigen volk leek United het tweeluik echter al snel naar zich toe te trekken. De ploeg van coach Amorim domineerde immers in de eerste helft en liep uit tot 2-0 via Ugarte en Dalot. Mits wat meer meeval was die marge zelfs groter geweest. Maar na de pauze zakte de thuisploeg helemaal in mekaar. Lyon profiteerde en kon via Tolisso en Tagliafico verlengingen afdwingen. Die eerste zou in de slotminuten wel nog een rode kaart pakken.

Dat bleek Lyon niet te deren. Onder impuls van de sterk ingevallen Fofana trokken de Fransen het laken naar zich toe dankzij goals van Cherki en Lacazette (penalty). United hing dus tegen de touwen, maar kon toch recht krabbelen. Fernandes wakkerde de hoop aan met een strafschop, waarna Mainoo met een geweldig doelpunt voor de gelijkmaker zorgde. En uiteindelijk kopte Maguire zowaar nog de 5-4 tegen de touwen.

Noorse stunt in Rome

United zorgde zo voor de meest spectaculaire ontknoping, de grootste verrassing vond echter plaats in Rome. SS Lazio had de League Phase gewonnen en werd bestempeld als grote favoriet in het tweeluik tegen Bodo/Glimt. Maar de Noren hadden tijdens de heenmatch voor een stunt gezorgd door met 2-0 te winnen. En dus moesten de Italianen vol aan de bak. Halfweg de eerste helft had Lazio de voorsprong ook al beet.

Vervolgens hield Bodo/Glimt lange tijd stand, tot Noslin in de extra tijd alsnog voor 2-0 zorgde en alsnog verlengingen afdwong. In die verlengingen leek Lazio het laken definitief naar zich toe te trekken met de 3-0 van Dia. Maar in minuut 109 tekende Helmersen alsnog voor de 3-1. Zo kwam het uiteindelijk tot strafschoppen en daarin trok Bodo/Glimt zowaar aan het langste einde. De Noren trakteren zich zo op een halve finale tegen Tottenham.

United wint dit seizoen de Europa League ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

140
140
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

33
33
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

235
235
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

343
343
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

285
285
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

391
391
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

629
629
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

766
766
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

496
496
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1207
1207
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

781
781
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1112
1112
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

134
134
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

925
925
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1517
1517

Meer sportnieuws