Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

136 stemmen
Waanzin op Old Trafford! Maguire redt United in minuut 121

Manchester United heeft donderdag een pijnlijke aftocht in de Europa League kunnen vermijden. Nadat het een dubbele voorsprong uit handen gaf, liep het in de verlengingen helemaal fout tegen Olympique Lyon. Maar diep in de extra tijd werd alsnog gewonnen na een ultiem doelpunt van Harry Maguire: 5-4.

United is bezig aan een belabberde campagne, enkel de eindzege in de Europa League is voldoende om het seizoen nog ietwat redden. Dat lijkt ook nodig indien het volgend seizoen alsnog Europees wil spelen. Maar dan moest het in de kwartfinales wel zien af te rekenen met Olympique Lyon. De Fransen hadden op eigen veld alvast een 2-2-gelijkspel uit de brand gesleept.

LEES OOK: 'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Krankzinnige verlengingen

Voor eigen volk leek United het tweeluik echter al snel naar zich toe te trekken. De ploeg van coach Amorim domineerde immers in de eerste helft en liep uit tot 2-0 via Ugarte en Dalot. Mits wat meer meeval was die marge zelfs groter geweest. Maar na de pauze zakte de thuisploeg helemaal in mekaar. Lyon profiteerde en kon via Tolisso en Tagliafico verlengingen afdwingen. Die eerste zou in de slotminuten wel nog een rode kaart pakken.

Dat bleek Lyon niet te deren. Onder impuls van de sterk ingevallen Fofana trokken de Fransen het laken naar zich toe dankzij goals van Cherki en Lacazette (penalty). United hing dus tegen de touwen, maar kon toch recht krabbelen. Fernandes wakkerde de hoop aan met een strafschop, waarna Mainoo met een geweldig doelpunt voor de gelijkmaker zorgde. En uiteindelijk kopte Maguire zowaar nog de 5-4 tegen de touwen.

Noorse stunt in Rome

United zorgde zo voor de meest spectaculaire ontknoping, de grootste verrassing vond echter plaats in Rome. SS Lazio had de League Phase gewonnen en werd bestempeld als grote favoriet in het tweeluik tegen Bodo/Glimt. Maar de Noren hadden tijdens de heenmatch voor een stunt gezorgd door met 2-0 te winnen. En dus moesten de Italianen vol aan de bak. Halfweg de eerste helft had Lazio de voorsprong ook al beet.

Vervolgens hield Bodo/Glimt lange tijd stand, tot Noslin in de extra tijd alsnog voor 2-0 zorgde en alsnog verlengingen afdwong. In die verlengingen leek Lazio het laken definitief naar zich toe te trekken met de 3-0 van Dia. Maar in minuut 109 tekende Helmersen alsnog voor de 3-1. Zo kwam het uiteindelijk tot strafschoppen en daarin trok Bodo/Glimt zowaar aan het langste einde. De Noren trakteren zich zo op een halve finale tegen Tottenham.

United wint dit seizoen de Europa League ...

Meest recent

'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

16
16
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

41
41
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

32
32
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

209
209
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

293
293
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

87
87
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

131
131
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

488
488
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

66
66
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

124
124
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

242
242
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

274
274
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

275
275
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

84
84
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

59
59
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

282
282
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

109
109
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

288
288
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

405
405
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

79
79
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

620
620
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

78
78
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

196
196
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

455
455

Meer sportnieuws