Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

915 stemmen
Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. Dat is ook te merken aan het enthousiasme bij de achterban. Zo was de sfeer woensdag optimaal tijdens de druk bijgewoonde open training.

Om zichzelf op te volgen als kampioen zal Blauw-Zwart net zoals een jaar geleden een inhaalrace tot een goed einde te brengen. Al waren de omstandigheden vorig seizoen enigszins anders. Toen had Club een belabberde reguliere competitie achter de rug waarin het slechts vierde werd. Enkel door de puntenhalvering én omdat de concurrenten het lieten afweten, kon men de comeback nog tot een goed einde brengen.

Dit jaar stond Club er veel beter voor. Het kon heel wat vertrouwen tanken uit de goede prestaties in de Croky Cup en vooral Champions League, bovendien hield het de achterstand tijdens de reguliere competitie beperkt. Bij aanvang van de PO's stond Blauw-Zwart nog slechts vier punten achter op leider KRC Genk.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Lange weg te gaan

En na drie speeldagen blijft er van die achterstand nog nauwelijks iets over. De titelverdediger begon immers met een perfect rapport aan de PO's en wist zijn eerste drie matchen, waaronder het rechtstreekse duel met Genk, te winnen. Hierdoor is het genaderd tot op slechts één punt van de koppositie. Toch blijft de weg naar de titel nog lang.

Bij een gelijk puntenaantal is Genk immers altijd in het voordeel, Club moet dus sowieso boven de Limburgers eindigen. Bovendien staan er nog heel wat lastige duels op het programma, waaronder de return op het veld van Genk. Dat heeft een week voor die clash overigens extra rust omdat Blauw-Zwart dan de bekerfinale moet betwisten.

Supporters enthousiast

Club heeft dus zeker nog niets in handen, toch begint de titelkoorts in het blauw-zwarte kamp te stijgen. Op de open training van woensdag, met zo'n 3500 toeschouwers, werden de titelkansen alvast gretig besproken. Coach Nicky Hayen werd er zelfs achter gevraagd door enkele supporters, zo stelde men vast bij Het Nieuwsblad. "Of we kampioen worden? We gaan er alleszins alles aan doen", beloofde de Brugse trainer aan één van de jonge fans.

Club Brugge wordt opnieuw kampioen ...

Meest recent

"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

30
30
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

71
71
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

5
5
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

99
99
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

68
68
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

392
392
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

44
44
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

333
333
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

301
301
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

219
219
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

104
104
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

294
294
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

82
82
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

184
184
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

476
476
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

168
168
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

227
227
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

259
259

Meer sportnieuws