Penalty Club-Genk: Fink op plaats gezet na 'vreemde' reactie

door
Penalty Club-Genk: Fink op plaats gezet na 'vreemde' reactie

KRC Genk heeft zondag voor de eerste keer averij opgelopen in de Champions' Play-Offs. De leider verloor immers op het veld van Club Brugge na een late strafschop. Die bewuste penalty deed coach Thorsten Fink wel eventjes uit zijn rol vallen.

De Duitser toont zich sinds zijn aankomst in België een ware gentleman, doorgaans ook richting de arbitrage. In aanloop naar de Play-Offs riep hij via zijn persoonlijke kanalen zelfs nog eens op tot extra respect voor de scheidsrechters. Maar afgelopen zondag plaatste hij toch zijn bedenkingen bij de beslissing om een strafschop te geven aan Club.

Op basis van de herhalingen leek die beslissing nochtans correct. Bij de bewuste fase werd Romeo Vermant eerst op de grond gewerkt voor Mujaid Sadick. Vervolgens ging Nikolas Sattlberger ook nog eens door op het been van Christos Tzolis. Uiteindelijk leek het die tweede fout waar scheidsrechter Nicolas Laforge voor floot.

Kritische Fink

De VAR steunde hem daarin en inmiddels liet ook het Referee Department weten dat de beslissing correct was. Maar daar was Fink het niet mee eens. "Voor mij was dit geen honderd procent strafschop, ik zou hem niet hebben gefloten. Voor mij raakte Tzolis Sattlberger even fel", aldus de Genkse oefenmeester.

Analist Thomas Chatelle heeft weinig begrip voor die reactie. "De strafschop vond ik volledig terecht. Voor mij worden er in die fase zelfs twee afzonderlijke fouten gemaakt. Vreemd dat Fink dat anders zag. Hij moet zowat de enige in het stadion geweest zijn die het geen fout vond", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Beetje inhouden

Mogelijk was het echter een tactisch manoeuvre van Fink, waarbij hij de aandacht wou afnemen van de verliespartij of van de bewuste overtreding. Bovendien trok hij zeker niet ten aanval tegen de wedstrijdleiding. "Misschien wilde hij zijn speler in bescherming nemen, maar je merkte ook dat hij wat gewrongen zat door zijn boodschap aan de refs voor de start van de play-offs. Hij probeerde zich duidelijk een beetje in te houden", oordeelde Chatelle.

POLL: De reactie van Fink was ongepast ...

Meest recent

Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

10
10
'SOS Club: supersonische toptransfer crasht in recordtijd'

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

78
78
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

83
83
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

167
167
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

70
70
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

145
145
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

86
86
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

110
110
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

126
126
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

209
209
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

74
74
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

187
187
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

406
406
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1216
1216
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

220
220
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

442
442
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

276
276
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

362
362
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

116
116
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

342
342

Meer sportnieuws