Nieuwe wending in titelstrijd: "Dan heeft Genk een probleem"

door
Nieuwe wending in titelstrijd:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels drie speeldagen ver en de titelstrijd blijft bijzonder spannend. Tussen KRC Genk en Club Brugge zit nog maar één puntje verschil. En ondertussen hijgt Union SG steeds luider in de nek van de nummers één en twee.

De eerste twee speeldagen van de Champions' Play-Offs waren vooral een opwarmronde. De drie titelkandidaten namen het op tegen de drie lager gerankte ploegen en hielden daar telkens de volle buit aan over. Afgelopen weekend volgde echter de eerste onderlinge confrontatie. Zo ging de leider op bezoek bij de titelverdediger.

Die confrontatie mondde uit in een belangrijke overwinning voor Club Brugge. Daar had Blauw-Zwart wel een strafschop voor nodig, maar over het algemeen was de overwinning wel verdiend. Hierdoor naderde Club tot op één punt van de koppositie, al is Genk bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel.

Duel wordt driestrijd

Maar waar op voorhand een titelduel werd verwacht, is het momenteel aan het uitmonden in een driestrijd. Zo kan Union voorlopig met een perfect rapport pronken in de PO's. Tegen Anderlecht speelde het niet eens een grootste match, toch won het opnieuw en zo staan de Brusselaars op nog slechts drie puntjes van de leidersplaats.

Een nieuwe wending dus binnen de titelstrijd, analist Hein Vanhaezebrouck houdt alvast ernstig rekening met de Unionisten. "Union is er nu als ernstige kandidaat bijgekomen. Voorlopig toch. Het geeft weinig kansen weg en is bijzonder solide achteraan", stelt Vanhaezebrouck in zijn wekelijkse analyse in Het Nieuwsblad.

Sleutelmatch in Genk

Komend weekend gaat Union op bezoek bij Genk, een match die het vlak voor de Play-Offs nog met 2-1 verloor. Volgens Vanhaezebrouck kan die wedstrijd wel eens bepalend worden. "Als het echt wil meedoen, zal het een keer op het veld van Club Brugge of Genk moeten winnen. Dat is hun uitdaging. Als Union wint, heeft Genk dan weer een probleem. Ik denk dat het liever tegen Antwerp had gespeeld op dit moment."

POLL: Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

7
7
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

18
18
'KRC Genk kan cashen: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

62
62
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

48
48
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

185
185
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

106
106
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

35
35
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

286
286
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

92
92
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

197
197
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

265
265
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

152
152
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

43
43
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1712
1712
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

143
143
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

385
385
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

156
156
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

283
283
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

76
76
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

108
108

Meer sportnieuws