Liverpool zet champagne koud, Chelsea maakte dure slipper

door
Liverpool zet champagne koud, Chelsea maakte dure slipper

Het is slechts een kwestie van tijd alvorens Liverpool FC de Engelse titel mag vieren. Daags na het puntenverlies van achtervolger Arsenal FC, pakte LFC wel de volle buit tegen West Ham United: 2-1. Chelsea FC liet dan weer dure steken vallen, terwijl Tottenham Hotspur een zoveelste afgang incasseerde.

Een week geleden leek er toch nog wat leven te komen in de Engelse titelstrijd nadat Liverpool zich liet verrassen door Fulham. Maar dat bleek uiteindelijk slechts een stuiptrekking. Zo zette de koploper inmiddels orde op zaken. Terwijl uitdager Arsenal zaterdag punten verspeelde tegen Brentford, bleef de ploeg van coach Slot foutloos op eigen veld.

Van enige marge was wel geen sprake. Diaz had de score na een dik kwartier spelen geopend, maar Liverpool slaagde er niet in om de kloof verder uit te diepen. En zo kon West Ham via een owngoal langszij komen. In de slotminuten tekende Van Dijk echter voor de winnende treffer: 2-1. Het telt nu 13 punten voorsprong met nog slechts zes speeldagen te gaan.

LEES OOK: Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

Dure slipper Chelsea

De strijd om de overgebleven Champions League-tickets blijft gelukkig wel spannender. Manchester City en Aston Villa hadden eerder dit weekend al de volle buit gepakt, dus was het aan Chelsea om gepast te reageren. Maar de Blues begonnen dramatisch aan de thuismatch tegen Ipswich Town. Zo stond de nummer 18 in het klassement na een dik halfuur al op een dubbele voorsprong.

Vlak na rust knokte Chelsea zich echter terug in de match. Zo zorgde Cucurella voor een aansluitingstreffer en bij het ingaan van de slotfase kon Sancho de bordjes weer in evenwicht brengen. Daar bleef het evenwel bij: 2-2. Chelsea moet de vierde plaats zo aan City laten, maar telt slechts één puntje minder. Villa heeft evenveel punten als de Blues en Newcastle achtervolgt op amper één punt.

Tottenham blijft aanmodderen

Ondertussen zijn bij Tottenham alle ogen gericht op de Europa League. In de Premier League loopt het immers van kwaad naar erger. Zondag werd namelijk ook met 4-2-verloren op het veld van Wolverhamton Wanderers, dat door deze zege stilaan zeker lijkt van het behoud. Tottenham zakt terug naar een dramatische vijftiende plaats. Het lijkt dan ook steeds onwaarschijnlijker dat coach Postecoglou volgend seizoen nog op post zal zijn.

Tottenham is dit seizoen de grootste teleurstelling in de Premier League ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

141
141
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

127
127
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

149
149
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

247
247
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

343
343
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

224
224
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

539
539
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

184
184
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

508
508
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1288
1288
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

427
427
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

404
404
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

384
384
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

205
205
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

362
362
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

399
399
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3102
3102
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

783
783
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

477
477
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

360
360

Meer sportnieuws