Van Himst duidt kampioen aan: "Voorbeeld voor Anderlecht"

door
Van Himst duidt kampioen aan:

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst vanaf dit weekend helemaal los. Tot de voorlaatste speeldag staat immers telkens één onderling duel tussen de drie overgebleven titelkandidaten op het programma. In aanloop naar de eerste clash tussen KRC Genk en Club Brugge, deed Paul Van Himst alvast een titelvoorspelling.

De belangrijkste nacompetitie in het Belgische voetbal is inmiddels twee speeldagen ver en daarin werden de waardeverhoudingen duidelijk onderstreept. Zo is er zichtbaar sprake van een Champions' Play-Offs op twee snelheden. De drie eerste ploegen liet immers nog geen steken vallen, terwijl de onderste drie voorlopig met lege handen achterblijven.

Daar komt dit weekend echter sowieso verandering in. Vermits AA Gent en Antwerp FC de degens met mekaar kruisen zal minstens één van de laagste gerangschikte ploegen zijn eerste punten pakken. Maar het is dus vooral uitkijken naar het eerste onderlinge duel tussen de drie titelkandidaten.

LEES OOK: ‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Cruciale speeldagen breken aan

Zondagavond staat immers de clash tussen Club Brugge en KRC Genk op het programma, een topper tussen de eerste twee ploegen. Daarbij ligt de druk vooral op Club. Een thuisnederlaag mag absoluut niet voorvallen. Genk moet er op zijn beurt alles aan doen om te voorkomen dat de titelverdediger tot op één punt nadert.

Een dag eerder wil Union SG alvast profiteren van het resultaat op Jan Breydel. De Brusselaars werken zaterdagavond de derby tegen RSC Anderlecht af. Bij een overwinning doen ze sowieso een goede zaak, vermits zondag minstens één van de twee concurrenten met punten zal smodderen. Vervolgens staat Union vier speeldagen achter mekaar rechtstreeks tegenover Club of Genk.

Van Himst doet titelvoorspelling

Het in principe dus nog alle kanten op. Viervoudig Gouden Schoen-winnaar Van Himst denkt echter dat de titel uiteindelijk toch in Brugge zal blijven. "Ik denk dat Club kampioen zal worden - Genk zal er weliswaar dicht bij zijn. Twee evenwichtige ploegen. Anderlecht moet er een voorbeeld aan nemen", stelt Van Himst in een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws. "Zaterdagavond is het Union dat de druk zal voelen. Wint het niet, profiteren ze niet van de uitslag in het duel tussen Club en Genk. Dan mogen ze een kruis maken over de titel."

Wie wordt kampioen volgens u?

Meest recent

Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

8
8
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

33
33
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

7
7
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

213
213
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

109
109
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

31
31
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

38
38
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

187
187
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

281
281
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

499
499
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

211
211
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

189
189
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

177
177
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

145
145
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

463
463
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

282
282
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1035
1035
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

604
604
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

73
73
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

520
520
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

154
154
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

168
168
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

317
317
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

145
145

Meer sportnieuws