'Onderhandelingen schieten op: STVV dicht bij nieuwe coach'

door
'Onderhandelingen schieten op: STVV dicht bij nieuwe coach'

De ontknoping in de Play-Downs nadert en dus neemt de stress bij de mogelijke degradanten toe. Met name dan bij STVV, dat in vieze papieren zit. De Limburgse club besloot donderdag dan ook om Felice Mazzu te ontslaan als hoofdtrainer.

De Truienaars waren vorig seizoen nog één van de revelaties in de Belgische competitie. Maar in de zomer botste de club op de keerzijde van dat succes. Zo werd succescoach Thorsten Fink weggeplukt door provincierivaal KRC Genk. In navolging van de trainer kozen ook een pak sterkhouders het hazenpad.

Om Fink te vervangen werd gekozen voor de Italiaan Christian Lattanzio. Maar al snel bleek dat een miscast. Na het eerste luik van het seizoen werd hij al bedankt voor bewezen diensten. Om Lattanzio te vervangen werd uiteindelijk gekozen voor Mazzu. Die was vrij na zijn ontslag eind vorig seizoen bij Charleroi. 

LEES OOK: Refs bekend: twee rivalenclashes in Jupiler Pro League

Mazzu op de keien

Aanvankelijk leek dat een goede keuze van het Truiense bestuur. Tijdens de eerste weken onder Mazzu werden meteen enkele goede resultaten neergezet. Maar lang duurde het niet alvorens het opnieuw begon mis te lopen. En ook de komst van enkele winsteraanwinsten, die duidelijk de stempel van de coach droegen, bracht weinig beterschap.

Uiteindelijk werd STVV veroordeeld tot het spelen van de Play-Downs. Daarin werd afgelopen weekend een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen directe concurrent KV Kortrijk. Dat bleek voor Mazzu uiteindelijk dus de doodsteek. De vraag is nu wie hem moet opvolgen. Gezien de situatie van STVV en de fase waarin het seizoen zich bevindt, staan er niet veel trainers te springen voor de job.

Losada op komst

In de voorbije dagen raakte echter bekend dat Hernan Losada als de topkandidaat geldt. Die Argentijn zit zonder club na het faillissement van KMSK Deinze en zegt niet op voorhand 'neen' tegen de uitdaging op Stayen. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt nu dat de onderhandelingen met Losada goed opschieten. Er is nog geen volledige doorbraak, maar de gesprekken zouden zich in de finale fase bevinden.

🔥 Wat iedereen nu leest

Brusselmans breekt: 'Gigantisch tranendal om zoontje Roman'
Brusselmans breekt: 'Gigantisch tranendal om zoontje Roman'
'Beslissing is gevallen: Fofana zorgt voor transferschok'
'Beslissing is gevallen: Fofana zorgt voor transferschok'

STVV had beter vastgehouden aan Mazzu ...

Meest recent

Celtic met de billen bloot: Kazakken naar Champions League

Deze week worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. Het ...

36
36
Smaakmaker plots terug bij Zulte Waregem?

Met een vier op vijftien blijft Zulte Waregem voorlopig net uit de gevarenzone van de Jupiler Pro ...

57
57
Om deze reden gelooft Rangers nog in stunt tegen Club

Club Brugge kan woensdag de kwalificatie voor de Champions League helemaal over de streep trekken. ...

160
160
Club ruikt bloed: Hayen heeft slecht nieuws voor rivalen

Club Brugge staat voor een zeer belangrijk duel tegen Rangers FC. De Bruggelingen verdedigen een ...

377
377
Verhuurde JPL-spelers: spits zet de Eredivisie op zijn kop

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

61
61
'Voormalig JPL-smaakmaker duikt plots op bij Anderlecht'

Onze redactie haalde al regelmatig aan dat RSC Anderlecht er nog graag een flankaanvaller bij zou ...

473
473
Genk verrast iedereen: topclubs grijpen naast smaakmaker

KRC Genk kent een rustige mercato en de kans is klein dat er nog héél veel gaat ...

203
203
'Beslissing is gevallen: Fofana zorgt voor transferschok'

De laatste week van de zomermercato is ingezet. Het is te zeggen: in de grote competities. Er zullen ...

97
97
Rel dreigt: Spileers door Club de deur uit gejaagd

Jorne Spileers (20) tekende tot 2028 en scoorde tegen Rangers, maar blijft speelbal van het ...

779
779
'Droomtransfer Lukebakio: deze grootmacht drukt door'

Dodi Lukebakio is een absolute smaakmaker bij Sevilla. Hij verdient een club waar hij meer kan mee ...

152
152
'Renard zoekt: Anderlecht ziet plots enorme buitenkans'

Enkele weken geleden brachten we jullie het nieuws dat RSC Anderlecht in een ideale wereld op dat ...

342
342
D-Day voor Anderlecht: Hasi krijgt goed & slecht nieuws

Nadat het in eigen huis op een 1-1 gelijkspel bleef steken moet RSC Anderlecht zich donderdag in ...

189
189
'Leko krijgt zin: miscasts richting exit bij AA Gent'

Om de discipline aan te scherpen koos AA Gent voor Ivan Leko als nieuwe coach, al stelde ook hij ...

237
237
'Hayen hakt knoop door: ultieme kans voor Nilsson?'

Club Brugge verdedigt woensdag in de laatste voorronde van de Champions League een 1-3 bonus tegen ...

559
559
'Erik Van Looy heeft sensationele relatie met biseksuele BV'

Erik Van Looy begint binnenkort aan een nieuw seizoen van zijn paradepaardje: 'De Slimste Mens ter ...

666
666
Paniek bij Garcia: twee vervangers voor Lukaku vallen weg

Volgende week ruimen de nationale competities alweer plaats voor interlandvoetbal. Voor de Rode ...

419
419
'Troostprijs voor Genk: goudhaantje laat kassa rinkelen'

Ook in het buitenland geniet KRC Genk een prima reputatie als kweekvijver van talent. Niet alleen ...

308
308
'Club Brugge op ramkoers met Ordonez: sancties dreigen'

Club Brugge hoopt woendag tegen Rangers de poort naar de Champions League open te beuken. Om de 1-3 ...

726
726
'Anderlecht casht op Simic: Renard verrast met opvolger'

In de late uurtjes van de mercato staat er vooral nog uitgaand verkeer op til bij RSC Anderlecht. ...

808
808
Tom Waes kraakt in interview: “Ik ben meer dan dat ongeval”

Als er één moment is waarbij Tom Waes de klok zou willen terugdraaien, dan is dat ...

214
214
Club Brugge helemaal wild van nieuwe revelatie

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen heel wat talenten kansen gegeven. Vanuit de eigen ...

801
801
‘Last-minute toptransfer Lucas Stassin op komst’

De zomertransferperiode is voor de meeste competities bijna ten einde, maar sommige Belgen staan nog ...

226
226
Hayen en Mechele doorbreken stilte over Ordonez-oorlog

Het is hommeles bij Club Brugge. Blauw-Zwart staat voor de Europese clash tegen Rangers en ondanks ...

580
580
“Hij ergerde de fans” - Vandenbempt ziet goud bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet nog een late leegloop vrezen, maar de competitiestart van Stef Wils en ...

645
645
Nieuwe Rode Duivel bij Club Brugge: “Het gaat snel”

Niemand lijkt er nog aan te twijfelen dat Joaquin Seys zal worden opgeroepen voor de Rode Duivels. ...

282
282

Meer sportnieuws