'Horror-week Real: Ancelotti kent voorwaarde voor jobbehoud'

door
'Horror-week Real: Ancelotti kent voorwaarde voor jobbehoud'

Real Madrid heeft een ronduit dramatische week achter de rug. Na de competitienederlaag in eigen huis tegen Valencia, volgde in de Champions League een pak voor de broek op Arsenal. De grond wordt dan ook steeds heter onder de voeten van coach Carlo Ancelotti.

De Italiaanse prijzenpakker is momenteel bezig aan zijn tweede ambtstermijn in het Estadio Santiago Bernabeu. Tijdens zijn eerste passage leidde hij de Koninklijke al naar onder meer de Copa del Rey, de Champions League en het WK voor clubteams. In 2021 maakte hij zijn grote comeback aan het roer bij Real en ook dat leverde inmiddels de nodige prijzen op.

Tactisch ondermaats

Met Ancelotti aan het roer verzekerd Real zich in 2022 en 2024 van de landstitel én de Champions League. Ook verschillende bekers en supercups werden naar de Spaanse hoofdstad gehaald. De resultaten spreken dus voor zich. Desondanks kwam er toch behoorlijk wat kritiek op de Italiaanse trainer.

Ancelotti zou bijvoorbeeld te afhankelijk zijn van de flitsen van zijn sterspeler. Waar hij heel wat lof krijgt voor zijn people management-kwaliteiten, wordt hem soms verweten dat hij tactisch minder goed voor de dag komt. Ook houdt hij doorgaans vast aan een vrij behouden speelstijl, terwijl het spelersmateriaal aanwezig is om wedstrijden te domineren.

Grote prijs nodig

Tot dusver kon Ancelotti steevast goede resultaten voorleggen om die kritiek te counteren. Maar nu het even minder loopt, begint zijn stoel weer te wankelen. Volgens Relevo zal hij dit seizoen dan ook minstens één grote prijs moeten pakken. Zo niet, wordt zijn contract tot 2026 mogelijk met een jaar vroeger stopgezet.

Real is momenteel nog in de running voor drie trofeëen. De grootste kans is er via de finale van de Copa del Rey, maar dan moet het eind deze maand wel afrekenen met aartsrivaal FC Barcelona. De Catalanen zullen ze ook moeten kloppen in de titelstrijd, momenteel tellen ze vier punten meer. En om door te stoten in de Champions League is dus een miraculeuze remontada nodig tegen Arsenal.

Alonso op nummer één

De job van Ancelotti hangt dus aan een zijden draadje. Zeker omdat Real al een ideale opvolger in gedachten heeft. Zo bevestigt transferexpert Fabrizio Romano dat Xabi Alonso dé frontrunner blijft. De kampioenenmaker van Bayer Leverkusen werd oorspronkelijk genoemd om het stokje van Ancelotti over te nemen als diens contract afloopt in 2026. Maar mogelijk klopt zijn ex-club dus een jaartje vroeger aan. Voorzitter Florentino Pérez zou al helemaal overtuigd zijn door de kandidatuur van Alonso.

POLL: Real moet na het seizoen sowieso een nieuwe coach aanstellen ...

Meest recent

Degradatiestrijd dit weekend helemaal beslist?

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

9
9
'Stevige solden: Rode Duivel met korting op te halen'

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

19
19
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

45
45
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

69
69
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

121
121
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

148
148
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

72
72
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

202
202
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

49
49
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

54
54
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

236
236
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

372
372
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

167
167
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

303
303
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

167
167
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

169
169
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

186
186
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

352
352

Meer sportnieuws