Van den Brom briest op KRC Genk: “Zo ontzettend flauw”

door
Van den Brom briest op KRC Genk: “Zo ontzettend flauw”

John van den Brom was in het verleden hoofdtrainer van KRC Genk. De Nederlandse oefenmeester ziet de Limburgers nu aan de leiding staan in de Jupiler Pro League. Ook in de Champions Play-Offs is de formatie van Thorsten Fink goed gestart met een zes op zes.

KRC Genk won afgelopen speeldag met 1-2 op het veld van RSC Anderlecht, ook een ex-club van John van den Brom. De Nederlandse oefenmeester sprak met Het Laatste Nieuws en liet zich onder meer uit over zijn ontslag bij de Limburgers.

LEES OOK: Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

Flauw ontslag

Van den Brom vond de reden voor zijn ontslag erg flauw. “Ik werd gebeld met de vraag om om 16u naar de club te komen om een koffie te drinken… — ik zweer het je. Ik kom het zaaltje binnen en ik zie naast Dimi ook Erik (Gerits, red.) en de voorzitter (Peter Croonen, red.) zitten. Ik zeg met mijn grote mond: ‘Oei, dat wordt een sterk bakkie koffie.’ Dimi zei niet veel… Je krijgt dan te horen: ‘Geen greep meer op de groep’.’ Vond ik zo ontzettend flauw."

De Nederlander was ook niet akkoord met enkele keuzes van het bestuur. “Ik was echt boos om mijn ontslag. Voorin had ik Théo (Bongonda, red.), Paul (Onuachu, red.), en Ito. Die drie hadden samen 65 goals gemaakt in mijn eerste seizoen. En dán… Hoewel ze alle drie nog onder contract lagen, wilde de club die jongens tevreden houden, en kregen ze alle drie een financiële opwaardering. Dat heeft noch de drie spelers noch de rest van de kleedkamer goed gedaan.”

Overbetaald

Volgens van den Brom werden de sterkhouders van KRC Genk overbetaald. Jaloezie binnen de selectie was er niet. “Da’s een groot woord, maar je hebt ze daar overbetaald, vind ik. Ik ben zeker dat het ervoor zorgde dat Ito, Onuachu, en Théo minder hebben gepresteerd in dat tweede seizoen. Twee dagen na mijn ontslag hebben Marjan en ik alles in de verhuiswagen gestopt. ‘Gaan we nog iets uit eten?’, vroeg ik aan Marjan.”

Van den Brom toonde zich vervolgens de ‘grotere man’. “Toen kwamen we bij dat restaurant, en wie zitten daar samen aan een tafeltje? Dimitri en Mathieu (ondervoorzitter Mathieu Cilissen, red). ‘Kom erbij zitten’, vroeg Mathieu. Dimitri vond het een zeer ongemakkelijke situatie. Maar ik liet mij niet kennen, en toen ze met de rekening kwamen, zei ik: ‘Kom, ik betaal dit hier, je hebt me toch genoeg meegegeven, Dimi.’ Dat vond ik zo geweldig van mezelf.”

Heeft John van den Brom hier gelijk?

Meest recent

Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

4
4
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

21
21
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

128
128
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

187
187
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

21
21
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

62
62
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

148
148
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

108
108
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

28
28
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

445
445
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

519
519
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

449
449
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

479
479
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

312
312
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

448
448
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1142
1142
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1313
1313
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

368
368
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

397
397
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

359
359
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

341
341
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

637
637
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

744
744
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

321
321
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1494
1494

Meer sportnieuws