Kranten pakken zondebok Anderlecht aan: vertrek onvermijdelijk

door
Kranten pakken zondebok Anderlecht aan: vertrek onvermijdelijk

RSC Anderlecht blijft voorlopig puntenloos in de Champions' Play-Offs, zondag werd op eigen veld immers ook verloren van KRC Genk. Paars-Wit kwam wel een pak beter voor de dag dan in Brugge. Maar uiteindelijk was de Genkse zege niet onverdiend en lieten enkele spelers bij de thuisploeg het toch weer afweten.

Ook tijdens de tweede match sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van RSCA, hield Besnik Hasi vast aan een veldbezetting met drie verdedigers en hoge wingbacks. Weliswaar met enkele nieuwe namen in de basis en enkele andere tactische accenten. Aanvankelijk leek dat een goede zet van de trainer.

Genkse backs schitteren

Anderlecht begon immers sterk aan de partij en greep de leider zowaar even bij de keel. Dat duurde evenwel slechts enkele minuten. Genk kon het evenwicht vrij snel herstellen. Uiteindelijk kreeg het nog de betere kansen van de eerste helft en kwam het ook op voorsprong na een heerlijke knal van Joris Kayembe.

Na de pauze probeerde Racing de match te controleren. Dat lukte aanvankelijk zonder grote problemen. Tot Anderlecht na een corner plots langszij kwam. Maar het duurde niet lang alvorens Genk weer op voorsprong kwam. Dit keer scoorde Zakaria El Ouahdi met een kanonskogel. Zijn treffer legde ook de 1-2-eindstand vast.

Dramatische actie Edozie

RSCA moest dus de duimen leggen na twee puike doelpunten van de Genkse backs. Al kwamen die wel telkens tot stand na slecht verdedigend werken. Bij de 0-1 liet Nilson Angulo zijn man veel te makkelijk lopen. bij de 1-2 probeerde Samuel Edozie de bal op dramatische wijze weg te koppen en bood hij de tegenstander zo de winnende treffer. In de kranten krijgt de Engelse huurling dan ook de volle laag.

Bij La Dernière Heure geeft men Edozie bijvoorbeeld een pijnlijke 3 op 10. "Dramatische wegwerken door het centrum bij de 1-2", klinkt de korte samenvatting van zijn optreden. "Zal zéér slecht slapen. Kopte een bal centraal terug voor eigen doel, een dramatische beslissing die de 1-2 inleidde", aldus Het Laatste Nieuws. "Een aanvaller als wingback zetten: da’s toch tricky. Bij de 1-2 kopte hij de bal heel knullig terug naar het centrum", schrijft Het Nieuwsblad, terwijl SudPresse ook slechts een 3.5 op 10 geeft.

Geen vervolg huurbeurt

Geen goede invalbeurt dus van Edozie, die het de laatste weken helemaal laat afweten. Tijdens zijn eerste optredens liet de flankaanvaller nochtans meteen zien dat hij over de nodige kwaliteiten beschikt om uit te groeien tot een publiekslieveling in het Lotto Park. Maar al snel bleek het moeilijk voor hem om rendement te koppelen aan zijn acties.

Bovendien kreeg hij ook nog eens af te rekenen met fysieke perikelen, waardoor hij om de zoveel wedstrijden in de lappenmand lag. De kans dat Edozie volgend seizoen nog bij Paars-Wit speelt, lijkt dan ook zo goed als onbestaande. Sowieso zit er in de huurovereenkomst met Southampton geen aankoopoptie. En momenteel heeft Anderlecht weinig redenen om een andere constructie te onderhandelen.

POLL: Edozie was de zwakste schakel bij Anderlecht ...

Meest recent

'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

2
2
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

53
53
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

78
78
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

24
24
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

204
204
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

81
81
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

183
183
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

241
241
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

140
140
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1459
1459
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

128
128
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

149
149
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

261
261
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

100
100
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

97
97
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

152
152

Meer sportnieuws