Genk kruist vingers voor sterkhouder tegen Anderlecht

door
Genk kruist vingers voor sterkhouder tegen Anderlecht

KRC Genk heeft zijn titelambities tijdens de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs nog eens onderstreept met een 4-0-zege tegen AA Gent. Komend weekend moet de bevestiging volgen op bezoek bij RSC Anderlecht. In aanloop naar dat duel moest een sterkhouder wel vroegtijdig de training staken.

Racing kan voorlopig niet anders dan tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Tijdens de zomermaanden werd een nieuw project gelanceerd onder het bewind van nieuwe coach Thorsten Fink. Dat bleek een groot succes. De Duitser laat zijn ploeg dominant voetballen en koppelt daar ook de nodige resultaten.

Winstreeks tegen RSCA

Zo won Genk op overtuigende wijze de reguliere competitie. Uiteraard wil men die goede lijn nu ook doortrekken in de PO's en uiteindelijk met de titel aan de haal gaan. De zege tegen AA Gent was alvast een stap in de goede richting. Komend weekend zal men echter ook op verplaatsing een goed resultaat moeten boeken.

Tijdens de reguliere competitie toonde Genk zich alvast twee keer de betere van Anderlecht. In september gingen de Limburgers met 0-2 winnen in het Lotto Park, wat bij RSCA de kop koste van coach Brian Riemer. Tijdens de terugmatch van eind december haalde Racing het opnieuw met dezelfde cijfers.

Bangoura naar de kant

Komend weekend wil het die winstreeks tegen Paars-Wit dus doortrekken. In aanloop naar die match werd woensdag alvast een open training gehouden. Het ging er bij momenten stevig aan toe, maar de sfeer binnen de groep blijft optimaal. Eén speler moest wel vroegtijdig naar de kleedkamers.

Zo stelde Het Belang van Limburg vast dat Ibrahim Bangoura de training moest staken. Het zou wel slechts uit voorzorg zijn, voorlopig komt de wedstrijd van zondag niet in het gedrang voor de fysiek sterke middenvelder. Wel sukkelt Bangoura nu al een tijdje met de gevolgen van een 'hardnekkige enkelblessure'. Hij zal dus nog enkele weken moeten doorbijten.

POLL: In welke linie is Gent het best gewapend volgens u?

Meest recent

Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

42
42
Jan Vertonghen laat supporters watertanden voor bekerfinale

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

31
31
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

137
137
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

65
65
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

76
76
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

182
182
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

94
94
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

258
258
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

178
178
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

134
134
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

220
220
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

225
225
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

167
167
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

90
90
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

137
137
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

123
123
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

171
171
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

244
244

Meer sportnieuws