Kranten schieten met scherp: 3 op 10 voor 'schim' bij Anderlecht

984 stemmen
Kranten schieten met scherp: 3 op 10 voor 'schim' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is op erg tegenvallende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars gingen zondagmiddag met 2-0 onderuit op het veld van Club Brugge na een erg belabberd optreden. Verschillende sterkhouders vielen dan ook door de mand.

Het bestuur van de recordkampioen had in aanloop naar de nacompetitie een drastische beslissing genomen. Zo werd hoofdcoach David Hubert plotseling vervangen door Besnik Hasi. Die kan een pak meer ervaring voor de dag leggen als T1, maar heef duidelijk nog een pak werk voor de boeg. Zo kwam zijn ploeg op het veld van Club ronduit belabberd voor de dag.

Anderlecht probeerde aanvankelijk te teren op zijn defensieve organisatie. Maar de thuisploeg was dusdanig dominant dat er onvermijdelijk gaten vielen in de verdedigende linie. Uiteindelijk moest Colin Coosemans toch weer uitpakken met verschillende goede redddingen. Op aanvallend vlak was het echter nog een pak erger, offensief gezien kreeg RSCA amper iets voor mekaar.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Dramatische Dendoncker

Werk aan de winkel dus voor Hasi. Al werd hij ook niet bepaald geholpen door het povere niveau van heel wat basisspelers. Mario Stroeykens en Jan-Carlo Simic vielen dusdanig tegen dat ze al aan de rust werden vervangen. Thorgan Hazard grossierden dan weer in de slordigheden en balverliezen. Op het middenveld liet Leander Dendoncker het dan weer helemaal afweten.

Det was niet de eerste keer dat Dendoncker, dé topaanwinst van vorige zomer, het helemaal liet afweten. De commentaren in de kranten zijn dan ook scherp. "We hadden medelijden met hem. Telkens kwam hij te laat om de Brugse tegenaanvallen te counteren", stelt La Dernière Heure. "Hasi hoopte dat zijn poulain van weleer Anderlecht op sleeptouw zou nemen. Is en blijft dit seizoen een schim van wat hij is geweest", verklaart Het Laatste Nieuws zijn 3 op 10.

Hollen achter Vanaken en Jashari

De 32-voudige Rode Duivel zou nochtans één van de voortrekkers moeten zijn. Zeker nu hij weer wordt uitgespeeld op zijn favoriete positie. "Bij de 2-0 zagen we het verschil tussen een middenvelder van de oude stempel, hij, en een moderne middenvelder, Jashari", schrijft SudPresse. "Had een GPS nodig om Vanaken te volgen en was hem dan nog vaak kwijt. De middenvelder kwam amper in het stuk voor en liep vooral achter de Brugse kapitein. Stapte verkeerd uit op Jashari toen de 2-0 viel. Hasi weet nu ook dat het niet meer Dendoncker van vroeger is", besluit Het Nieuwsblad.

Anderlecht moet Dendoncker na het seizoen terug wegsturen ...

Meest recent

Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

1
1
WK WAANZIN! Duivels dwingen verlengingen af na late comeback

De Rode Duivels zijn op het WK 2026 voorlopig door het oog van de naald gekropen. In de 16de finales ...

42
42
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

43
43
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

283
283
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

100
100
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

151
151
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

77
77
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

420
420
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

379
379
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

326
326
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

108
108
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

60
60
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

309
309
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

192
192
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

482
482
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172

Meer sportnieuws