Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

door
Boskamp helemaal overtuigd:

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in alle hevigheid los. Dankzij het competitieformat kan de titelstrijd opnieuw alle richtingen op. Al meent analist Jan Boskamp de toekomstige kampioen al te kennen.

Traditiegetrouw zagen de deelnemers aan de Champions' Play-Offs hun puntentotaal van in de reguliere competitie gehalveerd worden. Bijgevolg liggen er nieuwe kansen voor ploegen die mathematisch uitgeteld leken. Desondanks wordt vlak voor de PO's toch vooral een duel om de titel verwacht.

Genk in beste papieren

Daarbij vertrekt KRC Genk vanuit pole-positie. De Limburgers wonnen immers de reguliere competitie. Hierdoor beginnen ze aan de nacompetitie met een bonus van vier punten op hun eerste achtervolger.  Bovendien beschikt Racing met Thorsten Fink over een uitstekende trainer, die op zijn beurt ook nog eens kan rekenen op een kwalitatief erg sterke selectie.

Daarnaast kon Genk tijdens de onderlinge duels in het reguliere seizoen veruit de beste cijfers voorleggen van alle deelnemers aan de Champions' Play-Offs. De huidige leider heeft dus heel wat troeven om de titelstrijd tot een goed einde te kunnen brengen. Maar dat is ook het geval bij de grote uitdager Club Brugge.

Club gaat voor herhaling

Blauw-Zwart heeft zelf ook een erg sterke kern en heeft meer recente ervaring dan Genk in het strijden voor de prijzen. Met name binnen het Play-Off-format. Vorig seizoen kroonde Club zich eveneens tot kampioen en toen was hun achterstand bij de start van de nacompetitie bijna dubbel zo groot. Nu wil men zo'n inhaalrace dus herhalen.

Desondanks verwacht Boskamp toch dat Genk het zal halen. "Dat zeg ik toch al het hele jaar. Omdat ze het beste voetbal spelen. Club Brugge heeft nu wel het voordeel dat hun Europese wedstrijden zijn weggevallen. Dat heeft hen doorheen het seizoen veel punten gekost. Het is te hopen voor Genk dat Club niet hetzelfde flikt als vorig jaar", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

POLL: Wie is volgens u persoonlijk de grootste titelfavoriet?

Meest recent

OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

1
1
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

15
15
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

88
88
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

103
103
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

97
97
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

205
205
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

111
111
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

116
116
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

157
157
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

278
278
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

165
165
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

271
271
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

123
123
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

409
409
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

234
234
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

712
712
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

244
244
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

67
67
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

539
539
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

119
119

Meer sportnieuws