'Leipzig steekt Club Brugge-deal van ruim 20 miljoen in koelkast'

door
'Leipzig steekt Club Brugge-deal van ruim 20 miljoen in koelkast'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders te verliezen. Ook Maxim De Cuyper lijkt helemaal klaar voor een stap hogerop. Aan interesse in de linksback alvast geen gebrek, al zou één van de gegadigden het dossier in de koelkast hebben gestoken.

De inmiddels 24-jarige back is een rasproduct van Club Brugge. Hij werkte er een groot deel van zijn jeugdopleiding af en debuteerde al op jonge leeftijd bij de eerste ploeg. Om zijn ontwikkeling te vrijwaren ging hij twee seizoenen ervaring opdoen op huurbasis bij KVC Westerlo. Sinds zijn terugkeer is De Cuyper echter uitgegroeid tot één van de smaakmakers bij de regerende landskampioen.

Groeiende interesse

Ondertussen geldt hij ook als een vaste waarde bij de nationale ploeg en deed hij de nodige ervaring op in de Champions League. Stilaan lijkt hij dan ook klaar voor een stap hogerop. Iets wat hij zelf ook ambieert. "Ik zou die stap hogerop zelfs heel graag zetten. Ik wilde eerst bij Club Brugge doorbreken en er mijn hele carrière blijven. Maar nu ben ik op een punt gekomen dat ik een transfer wel zie zitten", klonk het deze week nog bij Humo.

De komende maanden zal moeten blijken wat de bestemming van De Cuyper wordt. Zijn goede prestaties zijn in ieder geval niet onopgemerkt gebleven in het buitenland. Verschillende ploegen werden de voorbije weken aan hem gelinkt. AC Milan wordt daarbij het nadrukkelijkst genoemd. Maar ook Atlético Madrid, Aston Villa, Arsenal FC, Stade Rennais en West Ham United zouden belangstelling tonen.

Geen prioriteit in Leipzig

Een andere club die bij de gegadigden wordt gerekend, is RB Leipzig. Maar vanuit Duitsland wordt die interesse genuanceerd, zoals onze redactie al eerder liet weten. Volgens Philipp Hinze van 'Sky Sports' wordt de Belgische back aanzien als een interessante en opwindende speler. Maar hij is allerminst een prioriteit voor de komende transferperiode(s).

Hinze weet namelijk dat Leipzig momenteel totaal geen nood heeft aan een nieuwe linksback. Tenzij David Raum de club geheel onverwacht verlaat, zal men niet investeren in versterking op deze positie. Zeker niet de bedragen die worden genoemd voor De Cuyper. Zo zou hij meer dan 20 miljoen euro moeten kosten.

JOUW MENING TELT:
De Cuyper is in de zomer weg bij Club Brugge ...

Meest recent

'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

54
54
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

208
208
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

86
86
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

59
59
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

201
201
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

374
374
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

219
219
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

340
340
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

79
79
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

139
139
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

95
95
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

877
877
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

144
144
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

177
177
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

400
400
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

472
472
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

253
253
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

262
262
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

409
409
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

1093
1093
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

562
562
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

166
166
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1621
1621
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

348
348
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

663
663

Meer sportnieuws