KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

886 stemmen
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het titeldebat als winnaar van de reguliere competitie vanuit pole-positie aanvatten. Maar door de puntenhalvering blijft de voorsprong op de achtervolgers, met name op titelverdediger Club Brugge, beperkt.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Een mening die ook analist Frank Boeckx deelt. Al ziet de voormalige doelman wel een aantal elementen die in het voordeel van de Limburgers kunnen spelen.

LEES OOK: Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

Genk beter voetballend

Volgens Boeckx zijn er drie zaken waar Genk zich aan kan optrekken. "Ze hebben nu drie dingen die ze in het verleden misten. Een referentiematch, die tegen Union SG (2-1-zege). Ze hebben tijdens de wintermercato ook de kern bij mekaar gehouden, wat de voorbije jaren niet het geval was. En drie: ik vind ze de beste ploeg aan de bal als ze het spel moeten maken. Dat hebben ze meer dan Club. Die hebben hun beste resultaten gehaald als ze kunnen terugtrekken en counteren", klinkt het bij Play Sports.

Dat laatste zou Boeckx dan ook uitbuiten in de onderlinge duels tegen Club, dat op zijn beurt alweer een inhaalrace moet afwerken. "Als ik Genk zou zijn, zou ik tegen Club de bal aan hun laten en dan hebben ze het moeilijk. Maar in de andere matchen gaat Genk het meest comfortabel zijn als ze de bal krijgen van alle ploegen in de Champions' Play-Offs. Maar Club zit wel in de flow en heeft de kwaliteiten. Al denk ik niet dat ze hetzelfde parcours als vorig jaar kunnen rijden."

Stille leider Heynen

Ritchie De Laet voegt daar op zijn beurt aan toe dat Genk in het reguliere seizoen het beste trackrecord kon voorleggen tegenover de directe concurrenten. "Als je kijkt naar de statistieken, dan is Genk de ploeg die in de reguliere competitie het meeste punten heeft geraapt tegen de andere ploegen uit de top zes. Dat is iets waar ze echt vertrouwen uit kunnen halen", aldus De Laet, die ook de leiderscappaciteiten van Bryan Heynen onderstreept. "Hij is misschien niet de grootste roeper op het veld, maar ik denk wel dat hij iemand is die in de kleedkamer op de tafel durft te slaan als het niet goed is."

Wie is momenteel de grootste titelfavoriet?

Meest recent

Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

6
6
WK WAANZIN! Duivels dwingen verlengingen af na late comeback

De Rode Duivels zijn op het WK 2026 voorlopig door het oog van de naald gekropen. In de 16de finales ...

44
44
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

43
43
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

283
283
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

100
100
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

151
151
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

77
77
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

420
420
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

380
380
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

326
326
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

61
61
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

309
309
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

192
192
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

482
482
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172

Meer sportnieuws