Ultras Charleroi slaan ferm terug na verbanning bestuur

door
Ultras Charleroi slaan ferm terug na verbanning bestuur

De Ultras van Sporting Charleroi werden verbannen in Mambourg na de incidenten tijdens de competitiewedstrijd tegen Union SG. De supporters van de Carolo’s hebben echter hun slag thuisgehaald bij de rechtbank, dat laat Sporza weten.

De leden van Storm Ultras gingen zwaar over schreef tegen Union SG en protesteerden met Bengaals vuur en rookbommen. Uiteindelijk wist Union de achterstand nog recht te zetten in een overwinning. Een dubbele 'bom' in het gezicht van de Charleroi-fans.

LEES OOK: 'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Bestuur greep in

Het bestuur van Charleroi besloot in te grijpen en verbande de Ultragroep uit het Mambourg-stadion. 29 supporters gingen echter aankloppen bij de rechtbank en vandaag kregen ze gelijk. Stadionverboden kunnen enkel individueel opgelegd worden en niet aan een groep, zo klonk het oordeel.

De Storm Ultras mogen aldus weer Mambourg in vuur en vlam zetten. ‘Het gevolg is dat Charleroi voor de start van de Europe Play-Offs weer op het vurigste deel van zijn supporters kan rekenen. Maar of ze daar bij het bestuur gelukkig mee zijn?’, klinkt het.

Charleroi woedend 

Charleroi en coach Rik De Mil waren niet te spreken over de Ultras. "Het is belangrijk dat dit stopt en dat dit duidelijk is voor de fans. Oké, als je dit vóór de match doet. Maar tijdens? Laat de spelers toch hun ding doen. Er zijn andere manieren om de spelers te steunen. Normaal zorgen onze supporters voor een mooie sfeer, maar stop hier alstublieft mee. Dit is niet Charleroi."

Het is nog maar de vraag of de vurige supporters zich ook koest zullen houden tijdens de Europe Play-Offs. De Carolo’s spelen voor Europees voetbal en kunnen de hulp van hun belangrijkste supporters goed gebruiken. Een nieuwe situatie zoals tegen Union SG kan de Waalse club echter missen als kiespijn.

Een goede beslissing van de rechtbank?

Meest recent

Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

66
66
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

47
47
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

62
62
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

99
99
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

40
40
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

133
133
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

17
17
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

177
177
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

262
262
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

67
67
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

178
178
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

177
177
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

155
155
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

310
310
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

100
100
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

266
266
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

91
91
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

158
158
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

36
36
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

107
107
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

63
63
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

203
203
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

239
239
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

81
81

Meer sportnieuws