Ultras Charleroi slaan ferm terug na verbanning bestuur

door
Ultras Charleroi slaan ferm terug na verbanning bestuur

De Ultras van Sporting Charleroi werden verbannen in Mambourg na de incidenten tijdens de competitiewedstrijd tegen Union SG. De supporters van de Carolo’s hebben echter hun slag thuisgehaald bij de rechtbank, dat laat Sporza weten.

De leden van Storm Ultras gingen zwaar over schreef tegen Union SG en protesteerden met Bengaals vuur en rookbommen. Uiteindelijk wist Union de achterstand nog recht te zetten in een overwinning. Een dubbele 'bom' in het gezicht van de Charleroi-fans.

LEES OOK: De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

Bestuur greep in

Het bestuur van Charleroi besloot in te grijpen en verbande de Ultragroep uit het Mambourg-stadion. 29 supporters gingen echter aankloppen bij de rechtbank en vandaag kregen ze gelijk. Stadionverboden kunnen enkel individueel opgelegd worden en niet aan een groep, zo klonk het oordeel.

De Storm Ultras mogen aldus weer Mambourg in vuur en vlam zetten. ‘Het gevolg is dat Charleroi voor de start van de Europe Play-Offs weer op het vurigste deel van zijn supporters kan rekenen. Maar of ze daar bij het bestuur gelukkig mee zijn?’, klinkt het.

Charleroi woedend 

Charleroi en coach Rik De Mil waren niet te spreken over de Ultras. "Het is belangrijk dat dit stopt en dat dit duidelijk is voor de fans. Oké, als je dit vóór de match doet. Maar tijdens? Laat de spelers toch hun ding doen. Er zijn andere manieren om de spelers te steunen. Normaal zorgen onze supporters voor een mooie sfeer, maar stop hier alstublieft mee. Dit is niet Charleroi."

Het is nog maar de vraag of de vurige supporters zich ook koest zullen houden tijdens de Europe Play-Offs. De Carolo’s spelen voor Europees voetbal en kunnen de hulp van hun belangrijkste supporters goed gebruiken. Een nieuwe situatie zoals tegen Union SG kan de Waalse club echter missen als kiespijn.

Een goede beslissing van de rechtbank?

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

57
57
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

84
84
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

174
174
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

134
134
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

27
27
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

260
260
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

442
442
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

180
180
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

219
219
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

93
93
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

143
143
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

347
347
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

616
616
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

249
249
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

103
103
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

225
225
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

137
137
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

109
109
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

155
155
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

304
304
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

261
261
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

77
77
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

184
184
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

62
62

Meer sportnieuws