Lukaku geeft Rode Duivels één opdracht voor juni

door
Lukaku geeft Rode Duivels één opdracht voor juni

De Rode Duivels kunnen uiteindelijk alsnog met een goed gevoel terugblikken op het eerste interlandluik onder Rudi Garcia. Ze wisten in het tweeluik tegen Oekraïne alsnog het behoud in Divisie A van de Nations League af te dwingen, ondanks dat ze nog een scheve situatie moesten rechtzetten.

Ze hadden donderdag nog een valse start genomen onder de nieuwe bondscoach door de heenmatch met 3-1 te verliezen, maar zondagavond zetten ze de puntjes op de i. Na een overtuigende prestatie werden de Oekraïners met 3-0 opzijgezet.

Lukaku speecht na match voor ploegmaats

Met dank aan Romelu Lukaku, die twee keer scoorde. De spits moest deze keer de aanvoerdersband laten aan Kevin De Bruyne, maar dat betekende niet dat hij zijn leidersrol liet schieten. Dat bleek ook na het laatste fluitsignaal.

Lukaku gaf zijn ploegmaats nog een speech tijdens een huddle op het veld. Daarin gaf hij hen een opvallende opdracht mee voor de volgende bijeenkomst in juni, wanneer er WK-kwalificatiematchen tegen Wales en Noord-Macedonië gespeeld worden.

Duivels moeten prijzen pakken met hun clubs

"We keren nu terug naar onze clubs. Iedereen moet proberen om daar een prijs te winnen", gaf Lukaku zijn ploeggenoten immers mee. "Dat zal vertrouwen in het team brengen."

Het tekent de winnaarsmentaliteit van Lukaku, die zich op zijn 31ste meer en meer lijkt op te werpen tot de mentor van de nieuwe generatie. Zelf strijdt hij met Napoli nog volop om de Italiaanse Scudetto, maar daarvoor zal hij wel zijn oude club Inter moeten aftroeven.

POLL: Zullen de Rode Duivels beter worden door prijzen te winnen met hun clubs?

Meest recent

Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd ...

8
8
KAA Gent slaat toe: contract tot 2027

KAA Gent heeft niet getwijfeld bij de contractsituatie van Abdoul Ayinde. Het 19-jarige talent is ...

15
15
‘Slapende reus in België: “Zelfde potentieel als Liverpool”

Club Brugge is al een tijdje de alleenheerser in België, maar Union SG en KRC Genk kloppen op ...

69
69
‘Bestemming KDB: Michèle Lacroix gespot op huizenjacht’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? De afgelopen weken werden verschillende opties naar voren ...

149
149
Knaltransfer? Mokio geeft interesse grootmacht toe

Jorthy Mokio kon in het verleden al naar FC Barcelona en na zijn topseizoen bij Ajax is de interesse ...

44
44
'Bizar: club verneemt deal met AA Gent via sociale media'

Bij AA Gent maken ze zich op voor het nieuwe seizoen. Voor de A-ploeg wordt het nog afwachten of ze ...

127
127
'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

54
54
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

61
61
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

83
83
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

54
54
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

444
444
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

91
91
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

91
91
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

260
260
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

119
119
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

93
93
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

247
247
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

681
681
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

935
935
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

248
248

Meer sportnieuws