Garcia doet meteen grote ontdekking: "Hallo, Domenico?"

door
Garcia doet meteen grote ontdekking:

Rudi Garcia heeft zijn eerste grote doel als Belgisch bondscoach al bereikt. Na een sterke terugmatch tegen Oekraïne verzekerde hij de Rode Duivels immers van het behoud in de A-divisie van de Nations League. En ondertussen lanceerde hij ook drie debutanten.

Afgelopen donderdag gooide Garcia de jonge Jorthy Mokio in de slotminuten nog in de strijd voor zijn eerste cap. Zondag herhaalde hij dat trucje in weliswaar andere omstandigheden. Zo liet hij Bryan Heynen een eerste keer opdraven bij de nationale ploeg. En dat uitgerekend in zijn Cegeka Arena.

Maar de optredens van Mokio en Heynen waren uiteindelijk louter een cameo. Dat was niet het geval bij die derde debutant, Nicolas Raskin. De middenvelder van Rangers FC had donderdag een eerste keer van de Duivels geproefd als invaller. Zondag startte hij tijdens de return tegen Oekraïne als titularis.

Sterk aan en naast de bal

En Raskin wist daarbij indruk te maken. Nochtans pakte hij al na enkele minuten een (veel te strenge) gele kaart. Niet evident voor een controlerende middenvelder, maar Raskin ging daar uitstekend mee om. Door een goede positionering kwam hij nooit echt in de verleiding om zijn tweede gele kaart te nemen.

Qua recuperatie en defensieve arbeid speelde hij dan ook een sterke partij. Hij knapte een pak werk op in functie van zijn ploegmaats. Maar ook aan de bal was Raskin zelden op een fout te betrappen. Dat smaakt naar meer, zelfs al komen straks nog enkele middenvelders terug uit blessure.

Fout van Tedesco?

Ondertussen is Raskin wel alweer 24 jaar en speelt hij nu toch al enkele jaren op een behoorlijk niveau. Desondanks duurde het tot nu alvorens hij eerste keer mocht opdraven bij de nationale ploeg. Bij Het Nieuwsblad wijst men dan ook kritisch naar de vorige bondscoach Domenico Tedesco. "Raskin leverde een wedstrijd af waardoor een mens zich toch afvraagt: had die niet al eerder een selectie verdiend? Hallo Domenico?", klinkt het.

POLL: Raskin is dé ontdekking van deze interland-periode ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

38
38
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

76
76
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

70
70
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

78
78
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

132
132
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

223
223
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

137
137
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

222
222
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

102
102
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

349
349
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

205
205
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

617
617
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

221
221
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

63
63
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

489
489
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

117
117
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

233
233
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

339
339
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

204
204
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

55
55

Meer sportnieuws