Union SG-spelers afgemaakt: “Was helemaal niet het plan”

door
Union SG-spelers afgemaakt: “Was helemaal niet het plan”

Union SG ging met 2-0 onderuit tegen competitieleider KRC Genk. De topper was een voorbode voor de nakende titelstrijd in de Champions Play-Offs. De Limburgers tankten veel vertrouwen terwijl de Brusselaars een flinke knauw kregen.

Union SG was nochtans de ploeg in vorm in 2025. Tegen de leider was het echter een schim van zichzelf. De manschappen van Sebastien Pocognoli gingen roemloos ten onder. Fedde Leysen was achteraf snoeihard voor zijn ploegmakkers.

LEES OOK: Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

Niet het plan

Volgens Leysen werd het plan niet gevolgd door Union SG. "We hebben niet het spel gespeeld dat we willen spelen. We kwamen vaak te laat in het druk zetten en daardoor kwam Genk heel goed in het spel. Qua intensiteit en druk zetten hadden we het beter kunnen doen. Daar staan we normaal toch voor bekend. Als dat niet goed is, komt er veel druk op ons achteraan te liggen.”

De tactiek werd niet opgevolgd en KRC Genk walste over Union SG. “Het was helemaal niet de bedoeling om zo'n laag blok te creëren. Ik denk dat we nog altijd met vertrouwen aan de Play-Offs kunnen beginnen. Met heel veel geluk hadden we hier nog kunnen gelijkspelen, ook al was dat niet verdiend geweest. Thuis hebben we kunnen winnen van Genk, dus alles is mogelijk.”

Titelkansen?

Leysen liet zich ook uit over de titelkansen van Union SG. Club Brugge en KRC Genk lijken de grote titelfavorieten, maar de Brusselse club geeft zich uiteraard nog niet gewonnen. “Of de titel nog kan? Waarom niet? De punten worden gehalveerd, we hebben het vorig seizoen zelf ook meegemaakt. Wij hadden toen meer voorsprong”, citeert Sporza.

Vind jij dat Union SG nog steeds een titelkandidaat is?

Meest recent

Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

13
13
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

33
33
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

48
48
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

31
31
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

27
27
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

62
62
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

122
122
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

128
128
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

40
40
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

258
258
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

94
94
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

105
105
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

160
160
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

75
75
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

385
385
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

171
171
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

477
477
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

121
121
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

107
107
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

309
309
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

409
409
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

420
420
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

256
256

Meer sportnieuws