Hayen maakt statement met basiself, vijf wissels bij Cercle

129 stemmen
Hayen maakt statement met basiself, vijf wissels bij Cercle

Slechts enkele dagen na hun Europese opdrachten, staan beide ploegen tegenover mekaar in eigen land. Zo werken Cercle Brugge en Club Brugge zondagmiddag hun onderlinge stadsderby af. Scheidsrechter Bram Van Driessche fluit de partij in het Jan Breydel-stadion om 13u30 op gang.

Cercle incasseerde afgelopen donderdag een flinke tik, in de 1/8ste finales van de Conference League werd met zware 3-0-cijfers verloren van Jagiellonia Bialystok. Veel tijd om daarbij stil te staan was er echter niet. Groen-Zwart strijdt in de Jupiler Pro League immers nog volop voor het behoud. Een stunt tegen de stadsrivaal is dan ook erg welgekomen voor de Vereniging.

Ten opzichte van de Europese verplaatsing voert coach Feldhoffer dan ook enkele wissels door. Sterkhouders als Ravych, Nunes, Magnée en Van der Bruggen nemen hun plek in de basiself weer in. Voorin wordt Brunner dan weer uitgespeeld als diepste man. Tot slot zit winteraanwinst Ngoura een eerste keer in de selectie, hij start wel nog op de bank.

LEES OOK: Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Hayen roteert niet

Ook Club beleefde een mindere Europese week en verloor in de Champions League met 1-3 van Aston Villa. Nu de Europese uitschakeling om de hoek loert heeft de competitie nog meer aan belang gewonnen. Zeker omdat leider KRC Genk zaterdag in extremis de volle buit pakte op Dender, is nieuw puntenverlies uit den boze voor de titelverdediger.

Coach Hayen roteert dan ook niet met zijn basispionnen. Zo kiest hij resoluut voor dezelfde basiself als dinsdag tegen Aston Villa. Ook Onyedika, achter wie een klein vraagteken stond, is gewoon van de partij. Een duidelijk statement dus van de Brugse coach om het belang van deze partij te onderstrepen.

Wie wint?

Meest recent

'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

6
6
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

87
87
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

141
141
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

47
47
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

169
169
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

205
205
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

190
190
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

359
359
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

154
154
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

87
87
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

212
212
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

70
70
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

145
145
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

63
63
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

143
143
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

254
254
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

611
611
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

253
253
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1007
1007
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

557
557
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1270
1270
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

115
115
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

290
290

Meer sportnieuws