UEFA onthult onrustwekkende cijfers, Pro League grijpt in

door
UEFA onthult onrustwekkende cijfers, Pro League grijpt in

De voorbije weken beslisten de Belgische profclubs om het vanaf het seizoen 2026/27 over een andere boeg te gooien. De play-offs werden afgevoerd, waardoor er opnieuw een klassieke competitie met achttien clubs komt. Daar zijn verschillende redenen voor.

De topclubs wilden vooral minder competitiewedstrijden spelen om hun kansen in Europa beter te kunnen verdedigen, terwijl ook de kleinere clubs gewonnen waren voor het format. Zij wilden vooral graag af van de vermaledijde Relegation Play-Off.

Belgische clubs spenderen te veel aan lonen

Die zorgde voor heel wat stress. Zo komt op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie nog de volledige rechterkolom in aanmerking voor degradatie. Dat creëert veel angst, die ervoor zorgt dat clubs soms geld uitgeven dat ze niet hebben om toch maar op het hoogste niveau te blijven.

Dat blijkt ook uit een rapport van de UEFA, dat onthult dat de loonkost van de Belgische clubs onrustwekkend hoog ligt. Zo blijken onze clubs maar liefst 86 procent van hun inkomsten uit te geven aan spelerslonen. Enkel in Griekenland en Turkije doen ze nog slechter.

Pro League heeft al ingegrepen

De Pro League grijpt echter in om die tendens te keren. "Dit rapport is de reden waarom de Pro League de clubs strenge regels oplegt", aldus CEO Lorin Parys in Het Nieuwsblad. Er werden al regels ingevoerd, die de komende jaren enkel strenger zullen worden.

"We vragen dat onze leden evolueren naar een positief eigen vermogen en een gezonde squad spend ratio. In vier jaar tijd mogen onze clubs niet meer dan 70 procent van hun netto operationele inkomsten spenderen aan sportieve personeelskosten", klinkt het nog.

JOUW MENING TELT:
Moeten Belgische clubs snel minder uitgeven?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

48
48
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

31
31
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

24
24
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

206
206
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

75
75
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

120
120
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

138
138
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

110
110
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

50
50
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

152
152
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

414
414
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

426
426
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

202
202
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

499
499
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1302
1302
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

123
123
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

161
161
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

98
98
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

598
598
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

190
190
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

404
404

Meer sportnieuws