'Straffe wending: Van Bommel op weg naar opzienbarende club'

door
'Straffe wending: Van Bommel op weg naar opzienbarende club'

De voorbije maanden werd hij gelinkt aan verschillende nieuwe uitdagingen. Maar sinds zijn vertrek bij Antwerp FC zit Mark van Bommel nog steeds zonder club. Daar zou wel eens snel verandering in kunnen komen. Zo zou hij in de running zijn voor een erg opmerkelijke job.

De oud-speler van onder meer FC Barcelona, AC Milan en Bayern München kende een wisselvallige start van zijn trainerscarrière met woelige passages bij PSV en VfL Wolfsburg. Maar daar kwam verandering in toen hij in de zomer van 2022 bij Antwerp FC tekende. In zijn eerste seizoen leidde hij de Great Old meteen naar de titel én de beker.

Mede door de besparingen binnen de club was zijn tweede seizoen op de Bosuil minder. Al bezorgde hij Antwerp wel een plek in de poules van de Champions League en een nieuwe bekerfinale. Ook speelde RAFC opnieuw Play-Off I. Desondanks besloot Van Bommel om eind vorig seizoen af te zwaaien in Deurne-Noord.

Geen goed instapmoment

Sindsdien wordt hij geregeld gelinkt aan nieuwe uitdagingen. In het voorjaar was er sprake van interesse bij onder meer AC Milan, maar erg concreet werd die piste niet. De voorbije maanden werd zijn naam dan weer geregeld genoemd als Belgisch bondscoach. De KBVB verkoos evenwel andere pistes.

En dus wacht Van Bommel, die al liet verstaan dat hij liever nergens instap tijdens een nog lopend seizoen, nog steeds op een nieuwe club. Maar daar komt mogelijk snel verandering in. Zo wordt de oud-middenvelder nu gelinkt aan een erg opmerkelijke job in eigen land.

Ambitieus NEC

Volgens Voetbal International is Van Bommel immers één van de topkandidaten om aan de slag te gaan bij ... NEC. De club uit Nijmegen draaide de voorbije seizoenen vooral mee in de middenmoot of zelfs onderste regionen van het klassement. Maar mede dankzij investeerder Marcel Boekhoorn is men ambitieus voor de nabije toekomst.

NEC wil zelfs gaan meestrijden voor de Europese tickets. En daarvoor zou Boekhoorn mikken op een grote naam als hoofdcoach. Van Bommel voldoet alvast aan zijn profiel. Van een akkoord is voorlopig nog geen sprake, maar er zouden wel al concrete gesprekken zijn gevoerd. Afwachten dus of het snel tot een doorbraak komt.

Van Bommel zou een geschikte coach zijn voor elke Belgische topclub ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

14
14
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

127
127
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

197
197
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

81
81
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

20
20
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

54
54
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

45
45
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

33
33
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

623
623
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

276
276
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

76
76
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

495
495
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

145
145
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1168
1168

Meer sportnieuws