'Club botst op limieten: grote transferactie noodzakelijk'

444 stemmen
'Club botst op limieten: grote transferactie noodzakelijk'

Club Brugge heeft een goede Champions League-campagne achter de rug, maar de 1/8ste finales lijken het eindpunt te gaan worden. Zo verloor Blauw-Zwart dinsdag met 1-3 van Aston Villa. Daarbij werden de limieten van de Brugse selectie zichtbaar duidelijk gemaakt.

Nadat Club een vroege tegentreffer meteen wist op te halen, nam het de wedstrijd zowaar zelf in handen. In grote delen van de wedstrijd was de Belgische kampioen zelfs de betere ploeg. In de slotfase trok Villa het laken echter toch naar zich toe. Deels vanwege Brugse fouten, maar ook omwille van een viervoudige wissel die Villa-coach Unaï Emery iets daarvoor had doorgevoerd.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Amper wisselmogelijkheden

De Spanjaard gooide halfweg de tweede helft vier nieuwe spelers in huis zonder daarbij echt aan kwaliteit in te boeten. Die verse krachten speelden nog een aanzienlijke rol in late zege van de Engelsen. Een groot verschil met Club Brugge. Daar voerde coach Nicky Hayen pas in de slotminuten zijn eerste wissels door. En dat deed hij vooral omdat enkele basisspelers duidelijk op het tandvlees zaten.

Spelers inbrengen om de match te doen kantelen kon Hayen niet doen. Als hij tactisch wil ingrijpen, moet hij doorgaans schaken met zijn basispionnen. "De T1 van Club zal het nooit toegeven, hij wil zijn spelers niet afvallen, maar hij besefte zonder twijfel zoals wel vaker dat zijn beste spelers al tussen de lijnen stonden", schrijft Het Nieuwsblad. Het is ook geen toeval dat Hayen tijdens de voorbije competitieduels ondanks de drukke kalender erg weinig roteerde..

Versterking in de breedte

In de breedte lijkt de spelersgroep dan ook over te weinig kwaliteit te beschikken. Voor alle duidelijkheid: op Belgische niveau behoort de spelersgroep van Club tot de absolute top. Maar de Brugse ambities liggen ook tijdens de komende seizoenen voor een groot deel op Champions League-niveau. En daarin is er naast de basisploeg gewooweg te weinig pure kwaliteit aanwezig. Met name dan op het middenveld en in de aanvalslinie, enkel op de back-posities is er echt sprake van weelde.

Jongens als Casper Nielsen, Gustaf Nilsson, Michal Skoras, Hugo Vetlesen, ... zijn nuttige pionnen in de breedte en bewezen in het recente verleden hun waarde. Maar ten opzichte van de huidige basisspelers hebben ze toch een pak minder kwaliteiten. En dus zal Club moeten reageren tijdens de komende transferperiode. Zo zullen niet enkel de vertrekkende sterkhouders vervangen moeten worden, ook in de breedte is een kwaliteitsinjectie welgekomen als het komend seizoen weer wil wedijveren met de Europese top. Dankzij de Champions League-verdiensten lijkt er alvast voldoende budget aanwezig.

In welke linie heeft Club het meeste nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

1
1
WK WAANZIN! Duivels dwingen verlengingen af na late comeback

De Rode Duivels zijn op het WK 2026 voorlopig door het oog van de naald gekropen. In de 16de finales ...

42
42
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

43
43
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

283
283
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

100
100
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

151
151
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

77
77
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

420
420
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

379
379
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

326
326
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

108
108
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

60
60
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

309
309
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

192
192
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

482
482
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172

Meer sportnieuws