Europese pers trekt unanieme conclusie na ondergang Club

door
Europese pers trekt unanieme conclusie na ondergang Club

Club Brugge staat op de rand van de uitschakeling in de Champions League. Tijdens de heenwedstrijd in de 1/8ste finales werd immers met 1-3 verloren van Aston Villa. Nochtans speelden de Bruggelingen allerminst een onaardige wedstrijd, dat zag ook de Europese pers.

Het venijn zat hem dinsdagavond in het begin en het slot van de wedstrijden. Zo wisten de Engelsen na drie minuten al op voorsprong te klimmen, maar via Maxim De Cuyper kwam Blauw-Zwart meteen langszij. In de laatste vijf minuten kreeg Club echter een owngoal en penalty tegen, wat leidde tot de 1-3-nederlaag.

Zover had het echter niet moeten komen. Na de gelijkmaker kwam de thuisploeg immers sterk voor de dag en was het minstens de evenknie van Villa. In de tweede helft kreeg Club, via Hans Vanaken en Christos Tzolis, ook grote kansen om zelf op voorsprong te komen. En die missers braken uiteindelijk dus erg zuur op.

Eigen glazen ingegooid

Het Franse L'Equipe stelt dan ook dat de 'Bruggelingen dit niet verdienden'. "Ze hadden op voorsprong kunnen komen, maar het geluk bleef uit en bij een gebrek aan controle gingen ze ten onder. Ze zullen een heuse prestatie moeten leveren om zich volgende week in Birmingham alsnog te kwalificeren", klinkt het.

Bij het Nederlandse Voetbal International trekt men een soortgelijke conclusie. "Sterk Club Brugge gooit eigen glazen in tegen Aston Villa", kopt men. "De Belgen zagen er comfortabel uit in grote delen van de wedstrijd. En ze hadden enkel zichzelf iets te verwijten door twee late goals te incasseren tegen een ondermaats Aston Villa", aldus het Engelse Sky Sports.

Competitieve Assepoester

De tendens is dus overal hetzelfde: Club heeft zichzelf tekort gedaan met deze nederlaag. "Brugge implodeerde op spectaculaire wijze, terwijl ze voldoende hadden gedaan om te bewijzen dat ze een plek bij de laatste zestien waard zijn. Ze kregen kansen, misten die en maakten de aanvallende ideëel van Aston Villa lange tijd onschadelijk. Unaï Emery heeft echter een bredere kern en weet ook hoe die te gebruiken", concludeert het Italiaanse Gazzetta dello Sport. Het Spaanse Marca tot slot, zwaait wel met lof naar de verdiensten van Blauw-Zwart. "Club liet zien dat het een 'competitieve Assepoester' is", klinkt het.

POLL: Wie vond u over het algemeen de betere ploeg?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

18
18
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

48
48
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

59
59
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

72
72
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

129
129
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

210
210
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

130
130
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

206
206
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

96
96
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

331
331
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

199
199
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

595
595
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

213
213
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

63
63
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

479
479
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

117
117
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

232
232
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

331
331
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

202
202
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

54
54

Meer sportnieuws