Club Brugge zonder Seys: Hayen hinkt op twee gedachten

door
Club Brugge zonder Seys: Hayen hinkt op twee gedachten

Club Brugge hoopt dinsdagavond opnieuw voor een stunt te zorgen in de Champions League. In de 1/8ste finales krijgt Blauw-Zwart dan het bezoek van Aston Villa. Maar coach Nicky Hayen zal dan wel één van zijn sterkhouders moeten missen.

Op papier is Club logischerwijs de underdog tegen Villa. Maar dat waren de Brugge in de tussenronde ook tegen Atalanta en inmiddels weten alle voetballiefhebbers hoe dat is afgelopen. Bovendien wist Blauw-Zwart in de League Phase nog te winnen van de club uit Birmingham. Zo werd het 1-0 in het Jan Breydel-stadion.

Maar Blauw-Zwart had toen wel een megablunder van Tyrone Mings nodig om via een strafschop op voorsprong te komen. Bovendien wist Aston Villa zich tijdens de wintermercato gevoelig te versterken. Met Marcus Rashford, Marco Asensio, Axel Disasi en Donyell Malen kreeg coach Unaï Emery er enkele stevige wapens bij, al is die laatste niet speelgerechtigd in Europa.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Seys in de lappenmand

Daar tegenover ontbreken Amadou Onana en Ross Barkley wegens blessureleed, terwijl achter enkele andere spelers nog een vraagteken staat. Maar ook Club Brugge is niet vrij van blessurezorgen. Raphael Onyedika kon maandag weliswaar weer aansluiten op training en versierde ook een plekje in de selectie, behoudens een terugval zal hij dinsdag allicht starten.

Dat geldt evenwel niet voor Joaquin Seys. De back, één van de Brugse revelaties dit seizoen, viel afgelopen weekend tegen AA Gent uit. En de schade is blijkbaar aanzienlijk. Zo moet Seys de heenmatch tegen Villa aan zich voorbij laten gaan. Verdere onderzoeken moeten bepalen hoe lang hij buiten strijd is. Ondertussen moet Hayen op zoek naar een geschikte vervanger voor hem tegen de Engelsen.

Twee volwaardige opties

Volgens Het Laatste Nieuws zijn er slechts twee volwaardige opties: Kyriani Sabbe en Hugo Siquet. Die eerste beschikt over het meeste intrinsieke potentieel, terwijl Siquet iets meer ervaring kan voorleggen. De twee lieten dit seizoen nog geen grootse indruk achter op defensief vlak, maar hebben in principe wel voldoende kwaliteiten om zich tegen Villa staande te houden. Hayen liet in ieder geval niet in zijn kaarten kijken. "Het is aan anderen om op te staan en het goed in te vullen. Dat moet de kracht van deze kern zijn", aldus de Brugse trainer op zijn persbabbel daags voor de match.

Wie moet Seys vervangen?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

29
29
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

35
35
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

125
125
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

39
39
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

82
82
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

94
94
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

31
31
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

109
109
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

178
178
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

270
270
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

135
135
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

28
28
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

389
389
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

188
188
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

126
126
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

82
82
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

76
76
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

171
171
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

186
186
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

270
270
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws