Topclub niet te spreken over hervorming JPL: sterke man raast weg

617 stemmen
Topclub niet te spreken over hervorming JPL: sterke man raast weg

De Pro League heeft beslist: vanaf het seizoen 2026-2027 neemt het Belgische profvoetbal afscheid van het competitieformat met play-offs. In plaats daarvan komt er weer een reguliere competitie met 18 ploegen. Daar zijn lang niet alle betrokkenen over te spreken.

Verschillende voorstellen lagen de voorbije weken en maanden op tafel, maar daarover werd geen consensus gevonden. Ondertussen begon de tijd te dringen. Op 1 maart wou rechtenhouder DAZN immers uitsluitsel over de hervorming. Zo niet, zou het eerder gemaakte contract op de helling kunnen komen te staan.

Bijgevolg werd dan maar voor een 'compromis à la Belge' gegaan. Het merendeel van de betrokkenen beseft immers ongetwijfeld ook dat een competitie met play-offs veel aantrekkelijker en spannender is. Zeker voor een kleiner voetballand dat het niet bepaald moet hebben van een surplus aan kwaliteit op het veld, is dat geen overbodige luxe.

LEES OOK: Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Meerderheid na toegevingen

Maar daarover vond men geen akkoord en dus legde men zich neer bij het afschaffen van de play-offs. Al moesten daar wel toegevingen voor gedaan werden. KRC Genk ging bijvoorbeeld pas overstag toen het zekerheid kreeg dat hun beloftenploeg niet kan degraderen uit de Challenger Pro League. De stemmen van Racing waren uiteindelijk noodzakelijk om tot de vereiste meerderheid te komen.

Verschillende betrokkenen zijn echter geen voorstander van deze hervormingen. Georges Louis Bouchez, voorzitter van tweedeklasser Francs Borains, toonde zich al scherp. Union SG pleitte vurig voor het behoud van de PO's, maar beet dus in het stof. Net zoals Standard. En ook bij AA Gent was men diep teleurgesteld in de uitkomst van de stemming.

Baro compleet misnoegd

Aanwezigen zagen hoe sterke man Sam Baro meteen na de meeting, zichtbaar misnoegd, vertrok. Hij weigerde ook een reactie te geven. Volgens Het Laatste Nieuws had hij tijdens de vergadering nog een 'vurig pleidooi' gehouden voor de PO's en tégen een competitie met 18 clubs. In de voorbije weken had hij naar verluidt van verschillende betrokkenen gehoord dat ze tegen een reguliere competitie met 18 teams waren.

Overigens was het zijn voorganger Ivan De Witte die destijds aan de wieg stond van de Play-Offs. "Z’n opvolger voelt zich in het zak gezet. Sam Baro - die misnoegd de gebouwen van de Pro League uit rende - heeft de afgelopen dagen een snelcursus gekregen in achterkamertjespolitiek", besluit HLN.

Achttien clubs in de eerste klasse is te veel voor een land als België ...

Meest recent

Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

6
6
WK WAANZIN! Duivels dwingen verlengingen af na late comeback

De Rode Duivels zijn op het WK 2026 voorlopig door het oog van de naald gekropen. In de 16de finales ...

44
44
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

44
44
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

283
283
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

100
100
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

151
151
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

14
14
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

111
111
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

77
77
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

613
613
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

420
420
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

46
46
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

380
380
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

326
326
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

241
241
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

61
61
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

309
309
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

192
192
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

482
482
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172

Meer sportnieuws