Celtic-legende gaat helemaal los op Arne Engels

door
Celtic-legende gaat helemaal los op Arne Engels

Philippe Clement mag dan wel ontslagen zijn als trainer van Rangers, er zijn nog steeds de nodige Belgen aan de slag in de Schotse competitie. Het meest in de kijker loopt Arne Engels, die sinds vorige zomer voor Celtic uitkomt.

De Schotse kampioen telde een recordbedrag van 11 miljoen euro neer om de 21-jarige middenvelder weg te plukken bij FC Augsburg. De verwachtingen waren dan ook torenhoog voor de viervoudige Rode Duivel.

Engels moest veel kritiek slikken in Schotland

Ondanks dat hij met negen goals en twaalf assists in 40 wedstrijden tot dusver uitstekende statistieken voor kan leggen, kon Engels de verwachtingen voor vele Schotten desondanks niet inlossen. Hij kreeg de voorbije maanden veel kritiek en belandde zelfs een tijdje op de bank.

Maar nu lijken de kritische schotten toch overstag te gaan voor onze landgenoot. Dinsdag won Celtic met 5-1 van Aberdeen, waarbij Engels goed was voor twee assists. Hij kreeg na de wedstrijd grote lof van Celtic-legende Neil Lennon.

Grote lof van Celtic-icoon en trainer

"Nu zien we eindelijk alle kwaliteiten die hij heeft", oordeelde die bij Sky Sports. "Hij was vanavond geweldig en hij was ook uitstekend in beide matchen tegen Bayern. Hij kwam maar traag op gang, maar nu bloeit hij helemaal open. Hij is nu een grote speler voor Celtic en dat had je twee of drie maanden geleden niet verwacht."

Ook trainer Brendan Rodgers strooide met lof. "Ik heb hem een paar matchen uit de elf gehaald om de druk wat weg te nemen, want er kwam veel bij zijn transfer kijken", legde die uit. "Op training doet hij het echter uitstekend en hij zal alleen maar beter en beter worden. Hij staat er ook op belangrijke momenten. Ik ben echt blij met Arne."

JOUW MENING TELT:
Zal Engels snel de stap zetten naar een grote competitie?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

62
62
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

34
34
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

25
25
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

244
244
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

83
83
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

130
130
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

144
144
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

114
114
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

50
50
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

155
155
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

421
421
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

427
427
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

205
205
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

503
503
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1316
1316
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

126
126
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

163
163
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

100
100
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

600
600
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

191
191
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

408
408

Meer sportnieuws