Rode Duivels spelen Karetsas kwijt na 'enorme fout' bij KBVB

door
Rode Duivels spelen Karetsas kwijt na 'enorme fout' bij KBVB

De Rode Duivels zullen in de komende jaren dan toch geen beroep kunnen doen op Konstantinos Karetsas. Het goudhaantje van KRC Genk maakte maandag bekend dat hij voor Griekenland heeft gekozen. Volgens het pannel van 'Extra Time' mag de KBVB zich dit zelf aanwrijven.

Het onmiskenbare talent van Karetsas is al een tijdje bekend. Bij de jeugd van Genk liet hij bijzonder mooie dingen zien, met Jong Genk deed hij dat zelfs op een professioneel niveau. En ook zijn overstap naar de eerste ploeg was een groot succes. België leek dan ook goud in handen te hebben.

LEES OOK: “Lekker voor hem” - Degryse kijkt ogen uit bij Club Brugge

Griekse aanpak werkt

De spelmaker is immers in België geboren, groeide er op en werkte zijn volledige jeugdopleiding af bij Belgische ploegen. Ook bij de nationale jeugdploegen droeg hij telkens het Belgische shirt. Maar door zijn roots kwam hij ook in aanmerking voor Griekenland. En daar bleef men niet bij de pakken zitten.

De Grieken, waar een beloftevolle generatie zit aan te komen, startten al snel met een concreet charme-offensief richting Karetsas en zijn directe omgeving. De bondscoach en TD van de Griekse bond reisden zelfs persoonlijk naar België af om de jongeling en zijn entourage te overtuigen. En die aanpak werkte dus.

Fout van de bond

Ondertussen liet de Belgische bond, dat toen in een machtsvacuüm verkeerde, het dossier op zijn beloop. Met alle gevolgen van dien. "Het is misschien wel het belangrijkste zinnetje in zijn Instagram-bericht: de laatste weken (verwijzend naar de inspanningen van de Belgische bond, red). Dat zegt ergens ook dat daarvoor meer had kunnen gebeuren", stelde Filip Joos bij Extra Time.

Op het moment dat de Grieken hun charme-offensief ontrolden, zat België met een bondscoach die op de wip zat en afscheidnemend technisch directeur. Dat speelde ook een rol in dit dossier. "We hadden een technisch directeur, maar iemand die wist dat hij ging vertrekken en niets meer wilde doen", opperde Frank Boeckx. "Dat is een probleem en een enorme fout geweest", baalt Joos.

Mannaert te laat

Inmiddels werd met Vincent Mannaert een nieuwe sportief directeur aangeworven. Die probeerde nog om Karetsas op andere gedachten te brengen, maar zijn inspanningen kwamen dus te laat. "Hem kan je niets verwijten", besluit Boeckx. "Maar ik denk wel dat het bij hem niet zou gebeuren. Ook omdat de structuur nu ingevuld is. Dat wordt een belangrijk deel van je job in die functie."

🔥 Wat iedereen nu leest

Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp

Het kwijtspelen van Karetsas mag de bond zich aanrekenen ...

Meest recent

'Overmars onthult masterplan: Antwerp boort goudmijn aan'

Drie jaar na Den Dubbel reiken de bomen niet langer tot de hemel bij Antwerp, dat om diverse redenen ...

136
136
RSCA-pion haakt om dramatische privé-reden af voor AEK

Anderlecht staat voor een cruciale week. Het moet in een dubbele confrontatie met AEK Athene ...

235
235
Mechele onthult zeer straffe ambitie bij Club Brugge

Club Brugge beleefde dinsdag een geweldige avond in Glasgow, want dankzij een 1-3-zege tegen Rangers ...

183
183
'KV Mechelen duwt door voor offensieve versterking'

KV Mechelen zag deze week nog een sterkhouder vertrekken, want Rafik Belghali koos voor een ...

108
108
Opvolger Hasi? Oude bekende solliciteert bij Anderlecht

Anderlecht sloeg deze zomer nog maar eens een nieuwe richting in. Het trok daarbij voluit de kaart ...

192
192
'Club Brugge wrijft zich in handen na transferwending'

Club Brugge beleeft een zeer drukke zomermercato. Daarbij zag het ook al heel wat smaakmakers ...

388
388
'Aster Vranckx verrast met terugkeer in Serie A'

De transfermarkt is nog iets meer dan twee weken open en er zullen ongetwijfeld ook nog de nodige ...

62
62
'Club Brugge heeft volgende transferslag al klaarstaan'

Club Brugge ging dinsdagavond met 1-3 winnen op het veld van Rangers en zette daarmee een enorme ...

596
596
Patrick Goots opent nieuw hoofdstuk dat niemand zag aankomen

Patrick Goots stond altijd bekend als een 'goalgetter pur sang'. De aanvaller maakte bij ...

145
145
Voormalig RWDM-voorzitter Vermeersch is overleden

De voorbije jaren beleefden een aantal Belgische traditieclubs turbulente tijden. Bij RWDM Brussels ...

0
0
René Van der Gijp haalt verwoestend uit naar Van Basten

Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar net begonnen, maar de talkshows draaien alweer op volle ...

62
62
Hasi schat Europese kansen Anderlecht in: "Zou stunt zijn"

Club Brugge heeft dinsdagavond al een grote stap gezet richting de league phase van de Champions ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil ex-speler Antwerp, Duivels naar Spanje'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

169
169
De Condé onthult erg verrassend transfernieuws Tolu

Het transferhuiswerk van KRC Genk is nog niet af. Met Tolu Arokodare verwacht de club nog een ...

440
440
“Lekker voor hem” - Degryse kijkt ogen uit bij Club Brugge

Club Brugge maakte in de voorrondes van de Champions League veel indruk op het veld van Rangers. ...

390
390
Lukaku doorbreekt stilte na gigantische mokerslag

Romelu Lukaku (32) was afgelopen seizoen onmisbaar voor Antonio Conte en de Rode Duivel pakte met ...

174
174
Spileers na glansrol: “Goal komt helemaal op zijn rekening”

Club Brugge kende een ongelooflijke start tegen Rangers namens de voorrondes van de Champions ...

243
243
KRC Genk vist pijnlijk naast toptarget: “Tot twee keer toe”

KRC Genk is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. De Limburgse club moet nog ...

341
341
Ongezien drama Frigan paar dagen na droomtransfer

Matija Frigan speelde de afgelopen seizoenen bij Westerlo. De Kroaat werd voor bijna 6 miljoen euro ...

80
80
Zware opdoffer Club Brugge na euforie? Vermant reageert

Romeo Vermant is volledig aan het ontploffen bij Club Brugge. Even zag het naar uit dat de aanvaller ...

962
962
Ruben Van Gucht wordt verleid door grote concurrent

Ruben Van Gucht domineert nu al enkele jaren de 'gespecialiseerde pers'. De Sporza-journalist maakte ...

62
62
Hasi met de handen in het haar vlak voor AEK Athene

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Conference League op tegen AEK Athene, geen ...

503
503
Fans geloven ogen niet met Courtois: “Het einde is nabij”

De meeste grote Europese competities zijn weer van start gegaan. Ook La Liga is er aan begonnen en ...

163
163
Zege in Glasgow overschaduwd: drie Bruggelingen falen

Dankzij een klinkende 1-3 zege op het veld van Rangers staat Club Brugge met één been ...

1559
1559
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp

Jan Boskamp heeft een verleden als speler en trainer in België, maar als analist was de ...

922
922

Meer sportnieuws