Afscheid in schoonheid: Gent klopt Betis in Europese zwanenzang

door
Afscheid in schoonheid: Gent klopt Betis in Europese zwanenzang

De Europese campagne van AA Gent zit er zoals verwacht op. De Buffalo's wisten hun return tegen Real Betis nochtans te winnen na een laat doelpunt van Archie Brown: 0-1. Maar de 0-3-nederlaag in de heenwedstrijd bleek te zwaar om nog aanspraak te maken op de volgende ronde in de Conference League.

De Oost-Vlamingen zullen in de voorbije dagen ongetwijfeld al vloekend hebben terug gedacht aan 19 december van vorig kalenderjaar. Toen verloor Gent immers met 1-0 op het veld van het nietige Larne FC, de huidige nummer zes uit de Noord-Ierse competitie. Daarmee gooide het een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finale te grabbel.

Bijgevolg werd Gent veroordeeld tot de tussenronde indien het alsnog wou doorstoten naar die 1/8ste finales. In die tussenronde werd het ook nog eens gekoppeld aan Real Betis. Dat wordt ondanks een wisselvallig seizoen bij de outsiders voor de eindzege gerekend. In de heenmatch werden de waardeverhoudingen ook al duidelijk met een 0-3-zege voor Betis.

Uitstekende Roef

De heenmatch leek dan ook een maat voor niets te gaan worden. En op eigen veld hielden de Spanjaarden de match ook lange tijd onder controle. In de beginfase wist Betis ook de nodige kansen te creëren. Roef moest uitpakken met enkele goede reddingen om een vroege achterstand te voorkomen. Pas in het slot van de eerste helft zorgde Ito voor een eerste tegenprik.

Ook na de pauze was Betis veruit de beter ploeg, maar kon Gent al wat meer zijn voet naast de Andalusiërs zetten. Toch bleven de beste kansen voor de thuisploeg. Roef beleefde echter een begenadigde avond en wist zijn netten uiteindelijk ook schoon te houden. Het goede werk van het Gentse sluitstuk kreeg uiteindelijk ook een gepaste beloning.

Hoofdrol Brown

In de slotfase was immers een hoofdrol weggelegd voor Brown. Eerst werd de vleugelback stevig aangetikt door Roque, waarna de huurling van FC Barcelona een rode kaart pakte. Niet veel later werd Brown dan weer de zestien ingestuurd, waarna hij de bal geweldig in het dak van het doel knalde. De 0-1 bleek meteen ook de eindstand. Gent voorziet dus nog een mooi afscheidscadeau voor het Belgische coëfficiënt. Al blijft de nederlaag in Larne toch een enorm gemiste kans.

POLL: Gent mag terugblikken op een geslaagde Europese campagne ...

Meest recent

'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

1
1
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

45
45
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

75
75
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

24
24
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

202
202
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

81
81
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

182
182
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

241
241
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

140
140
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1449
1449
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

128
128
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

149
149
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

258
258
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

99
99
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

97
97
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

152
152

Meer sportnieuws