Borkelmans waagt zich aan titelvoorspelling: "Zij steken er bovenuit"

door
Borkelmans waagt zich aan titelvoorspelling:

De reguliere competitie zit er alweer bijna op. Nog een viertal speeldagen te gaan en de titelstrijd in Play-Off I kan in alle hevigheid losbarsten. Al voorspelt analist Vital Borkelmans dat slechts twee ploegen echt kans maken op het kampioenschap.

Komend weekend staat de 26ste speeldag op het programma, daarna volgen nog drie speelrondes in de reguliere competitie. En dus belooft het nog spannend te worden in de komende weken. Onderin het klassement bijvoorbeeld zal nog stevig gestreden worden om de Play-Downs te voorkomen.

Bovenin kunnen de kaarten echter al veel eerder geschud worden. Indien AA Gent, Union SG en RSC Anderlecht zondag hun respectievelijke wedstrijden winnen, lijken de deelnemers aan Play-Off I bepaald. Standard, zevende in de stand, verloor vrijdag immers en staat voor nog een loodzwaar programma.

LEES OOK: Dessers flirt openlijk met verrassende Belgische club

Genk wint reguliere competitie

KRC Genk en Club Brugge zijn zelfs al mathematisch zeker van hun plek in de belangrijkste nacompetitie. Zij zullen onderling gaan uitmaken wie de reguliere competitie wint. Wat dat betreft staan de Limburgers er alvast goed voor, zij hebben momenteel een voorsprong van acht punten op de regerende kampioen.

Borkelmans verwacht dan ook niet dat het nog fout loopt bij Racing. "Ik zie Genk die leidersplaats niet meer afgeven in de reguliere competitie. Club Brugge heeft nog een zwaar programma en Genk heeft het voordeel dat ze zich alleen op de competitie kunnen concentreren", klinkt het in Het Belang van Limburg.

Titelstrijd met twee

Maar zoals geweten worden de punten bij de start van Play-Off I door twee gedeeld. Hierdoor zouden ook de andere achtervolgers zich nog in het titeldebat kunnen mengen. Club Brugge werd vorig seizoen bijvoorbeeld nog kampioen terwijl het de reguliere competitie als vierde had afgesloten met 19 (!) punten achterstand. Zo'n scenario ziet Borkelmans dit keer echter niet gebeuren. "In de play-offs kan alles snel veranderen. Wat wel duidelijk is: Genk en Club Brugge steken er dit seizoen met kop en schouders bovenuit in België."

🔥 Wat iedereen nu leest

Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'
Zorgen om Jan Boskamp:
Zorgen om Jan Boskamp: "Het gaat nu hard hè?"

De titelstrijd wordt een duel tussen Club en Genk ...

Meest recent

Dreyer: "Daarom blij dat ik Anderlecht heb verlaten"

Bij RSC Anderlecht wordt het héél erg dringend tijd dat er spelers de club verlaten. ...

54
54
'Anderlecht wil uitpakken: ex-speler Antwerp in beeld'

Onze redactie liet ongeveer een maand geleden al weten dat RSC Anderlecht nog steeds op zoek is naar ...

175
175
Hayen kiest voor één grote verrassing tegen Rangers

Club Brugge speelt vanavond om 21u in Schotland de heenwedstrijd van de laatste voorronde van de ...

281
281
Lommel SK slaat toe met volgend goudhaantje

Lommel SK wil dit seizoen voluit voor promotie naar de Jupiler Pro League gaan. De Limburgse club ...

22
22
Anderlecht ontploft: nieuwe spits maakt fans gek

Anderlecht is volop bezig met de zoektocht naar een spits die de fans weer rechtop uit hun stoel kan ...

406
406
Patro Eisden verrast iedereen met terugkeer oude bekende

Patro Eisden zat niet stil deze transferperiode, dat is het minste wat je kan zeggen. De Limburgers ...

44
44
'Renard staat pal: Anderlecht weigert bod op Dolberg'

Op inkomend vlak lijkt het huiswerk zo goed als af, maar voor de zomermercato haar deuren ...

284
284
Done deal: (ex-)Rode Duivels zetten kribbel in La Liga

Tijdens de zomermercato veranderen uiteraard ook weer heel wat (ex-)Rode Duivels van werkgever. Zo ...

88
88
Genk krijgt goed en slecht nieuws voor Europese vuurdoop

KRC Genk boekte afgelopen weekend een eerste driepunter van het seizoen. Net op tijd, want donderdag ...

171
171
Kindermans glundert: Antwerp heeft toptalent te pakken

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp alsmaar ferventer de kaart van de jeugd. Daarbij ...

283
283
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'

Vorige week kwam het spectaculaire gerucht naar buiten dat Celine Van Ouytsel een koppel vormt met ...

410
410
Madou speelt open kaart over 'vete' bij Club Brugge

D-Day voor Club Brugge, dat in Glasgow een volgende stap wil zetten naar de League Phase van de ...

623
623
'Hasi gooit roer om: over & out voor Verschaeren?'

In de laatste voorronde van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de ...

718
718
'Napoli zoekt vervanger Lukaku in Jupiler Pro League'

KRC Genk sprak voor de zomermercato de ambitie uit om de kern grotendeels intact te houden. Missie ...

326
326
'Club Brugge wint transferslag: huiswerk al afgerond?'

In de laatste voorronde van de Champions League hoopt Club Brugge dinsdagavond een gunstige ...

820
820
Bom Jelle Vossen op barsten: “Dat doet super veel pijn”

Jelle Vossen is inmiddels al 36 jaar en de spits heeft al heel wat watertjes doorzwommen. Vorig ...

984
984
Vandenbempt ziet nu al grote JPL-revelatie: “Sinds jaren 60”

De Jupiler Pro League is nog maar net afgetrapt, maar de eerste kaarten zijn toch al geschud. Peter ...

339
339
Rangers slijpt messen en stuurt waarschuwing naar Club

Het Ibrox Stadium is vanavond de locatie waar de Europese clash tussen Rangers en Club Brugge zal ...

139
139
Kompany nu al afgemaakt in Duitsland: “Onbegrijpelijk!”

Het seizoen is nog maar net begonnen of Vincent Kompany ligt al ferm onder vuur in Duitsland. De ...

210
210
Leko verbaast met uitspraken over Kadri

KAA Gent haalde deze zomer Abdelkahar Kadri binnen van KV Kortrijk. De middenvelder kwam echter aan ...

327
327
‘Zéér straffe transferwending Trossard op komst’

De toekomst van Leandro Trossard is onzeker. De aanvaller van Arsenal heeft in Londen nog een ...

158
158
Dessers flirt openlijk met verrassende Belgische club

Cyriel Dessers kijkt vanavond Club Brugge in de ogen namens de voorrondes van de Champions League. ...

430
430
‘Hasi stampt tegen schenen: Anderlecht-duo briest’

Besnik Hasi moet RSC Anderlecht dit seizoen weer laten dromen van de titel. Paars-Wit kreeg al ...

815
815
Club Brugge balt vuisten: 34 miljoen euro extra

Club Brugge haalde de afgelopen seizoenen al heel wat miljoenen binnen, maar deze mercato is een wel ...

544
544
Na verkeersdrama: Tom Waes oog in oog met bloederig geweld

Het is ondertussen al een klein jaar geleden dat Tom Waes nog eens langdurig op televisie kwam. De ...

141
141

Meer sportnieuws