KV Kortrijk laat nog een sterkhouder vertrekken

door
KV Kortrijk laat nog een sterkhouder vertrekken

De transferperiode mag dan wel al even voorbij zijn voor Belgische clubs, toch valt er her en der nog transfernieuws te rapen. Vrije spelers kunnen nog binnengehaald worden, terwijl er ook spelers verkocht kunnen worden aan clubs uit landen waar de markt wél nog open is.

Bij KV Kortrijk nemen ze op die manier donderdag nog afscheid van een sterkhouder. De Kerels laten weten dat João Silva de club nog verlaten heeft. De 26-jarige Portugees was dit seizoen aanvoerder en achterin een sterkhouder.

LEES OOK: Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

KV Kortrijk laat João Silva nog gaan

Zijn vertrek zat er echter aan te komen, want hij zat in de laatste twee matchen van de Kerels al niet meer in de selectie. Hij zet nu net zoals Francis Amuzu zijn carrière verder in Brazilië. Daar tekende hij een contract bij Sport Recife, een nieuwkomer in de Braziliaanse Serie A.

Silva was uiteindelijk 2,5 jaar aan de slag bij Kortrijk, waar hij snel uitgroeide tot één van de sterkhouders. Hij kwam uiteindelijk 88 keer in actie voor de Kerels, waarbij hij vijf keer scoorde en drie assists gaf.

Avontuur in Brazilië

Nu wacht dus een opmerkelijk avontuur in Brazilië, nadat Silva al voor zijn komst naar Kortrijk de nodige watertjes doorzwommen had. Hij speelde in zijn thuisland in de jeugd van Braga en voor de B-ploeg van Sporting CP, waarna hij ook nog actief was bij het Kroatische NK Istra en bij de B-ploeg van Alaves in Spanje.

Bij Kortrijk anticipeerden ze in januari al op zijn vertrek door met Ryotaro Tsunoda, Jean-Kévin Duverne en James Ndjeungoue drie nieuwe verdedigers binnen te halen. Daarmee moet Yves Vanderhaeghe voldoende gewapend zijn om zijn ploeg naar het behoud te loodsen.

Heeft Kortrijk zich voldoende gewapend om zijn vertrek op te vangen?

Meest recent

‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

24
24
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

48
48
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

42
42
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

157
157
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

149
149
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

152
152
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

117
117
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

300
300
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

110
110
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

112
112
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

186
186
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

591
591
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

780
780
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

221
221
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

333
333
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

608
608
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

62
62
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

256
256
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

55
55
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

308
308
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

351
351
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

215
215
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

487
487
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

313
313

Meer sportnieuws