De Roeck tikt sterkhouder op vingers: "Beheerster zijn"

door
De Roeck tikt sterkhouder op vingers:

Antwerp FC likt momenteel zijn wonden na een behoorlijk dramatische week. Enkele dagen na de bekeruitschakeling verloor RAFC immers het belangrijke competitieduel op het veld van RSC Anderlecht. Dat had het onder meer te danken aan een domme fout van Mahamadou Doumbia.

Een week geleden was de Malinese middenvelder nog de grote held op de Bosuil met zijn geweldige doelpunt tegen Club Brugge. En ook naast die treffer speelde hij een sterke match tegen de titelverdediger. Antwerp is dan ook erg tevreden dat het goudhaantje weer terug op niveau is na zijn blessure.

LEES OOK: Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

Duur balverlies

Als Doumbia zich zo blijft ontwikkelen, zal hij op termijn ongetwijfeld een mooie (en voor Antwerp lucratieve) transfer maken. Maar dan moeten hij zich ook op bepaalde vlakken nog verbeteren. Zo wordt het vooral zaak om een bepaalde vorm van nonchalance uit zijn spel te krijgen. 

Zondag brak hem, en zijn ploeg, immers zuur op. Bij een 0-0-tussenstand begon Doumbia immers te dribbelen op de eigen helft terwijl hij de bal makkelijk had kunnen afgeven. In plaats daarvan leed hij balverlies en kon Anderlecht profiteren met de openingstreffer. Een dure fout dus.

Momenten kiezen

Coach Jonas De Roeck nam hem vlak na de match niets kwalijk, maar tikte hem niet veel later toch op de vingers. "Maha speelt met heel veel vertrouwen, maar moet zijn momenten kiezen. Op zich doet hij in die fase om goed te doen, hij komt zijn verantwoordelijkheid nemen. Maar hij moet daar toch wat beheerster zijn", klonk het bij Gazet van Antwerpen.

De Roeck benadrukt echter dat er bij die tegengoal nog meer fouten werden gemaakt. En ook Olivier Deman weigerde om Doumbia als zondebok aan te duiden. "Ik denk nu niet dat dit het moment is om iemand de schuld te geven. Collectief was het ook niet goed. De vermoeidheid speelde veel jongens nog parten."

Antwerp verdiende minstens een punt ...

Meest recent

'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

1
1
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

42
42
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

24
24
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

88
88
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

51
51
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

114
114
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

228
228
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

73
73
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

136
136
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

353
353
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

128
128
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

555
555
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

263
263
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

77
77
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

254
254
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

208
208
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

283
283
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

186
186
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

464
464
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

432
432
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

260
260
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

64
64
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

133
133
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

182
182
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

81
81

Meer sportnieuws