'Guardiola vindt erfgenaam De Bruyne: monsterdeal van 200 miljoen'

door
'Guardiola vindt erfgenaam De Bruyne: monsterdeal van 200 miljoen'

Kevin De Bruyne toonde zich afgelopen weekend opnieuw van groot belang voor Manchester City met een winnend doelpunt in de bekermatch tegen Leyton Orient. Desondanks wordt achter de schermen ook al gewerkt aan opvolging voor de spelmaker. Pep Guardiola zou alvast een geschikte kandidaat hebben.

De Belgische middenvelder tekende in de zomer van 2015 in het Etihad Stadium en groeide daar uit tot één van de beste spelers ter wereld. Bovendien stapelde City met hem als draaischijf de ene prijs na de andere op. Onder meer zes landstitel, de Champions League en verschillende bekers/supercups staan op het gezamenlijke palmares.

LEES OOK: Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

Einde tijdperk in zicht

Maar straks wordt De Bruyne alweer 34 jaar en het enorm drukke wedstrijdschema heeft een steeds groter fysieke impact op hem. Bovendien loopt zijn huidige contract na dit seizoen af en werd nog geen akkoord gevonden omtrent een eventuele verlenging. Er werd de voorbije maanden dan ook al druk gespeculeerd over een mogelijk vertrek.

Zo'n vaart hoeft het evenwel niet te lopen. Eind januari raakte bijvoorbeeld al bekend dat De Bruyne een verlengd verblijf in Manchester wel ziet zitten en dat de betrokken partijen daarover op een gepast tijdstip om de tafel zullen gaan. Maar KDB zal de ploeg sowieso geen jaren meer kunnen dragen en dus wordt ook al gezocht naar opvolging.

Duits monstertalent

Volgens TeamTalk heeft Guardiola daarvoor alvast zijn zinnen gezet op Florian Wirtz. De 21-jarige Duitser van Bayer Leverkusen is onder de vleugels van zijn coach Xabi Alonso uitgegroeid tot één van de grootste smaakmakers op de Europese velden. Zijn naam staat dan ook op de verlanglijstjes van zowat alle grootmachten.

Bij CaughtOffside weet men echter dat City een plan heeft om de concurrentie te snel af te zijn. Zo zou men mikken op een dubbeldeal met Leverkusen. Naast Wirtz moet immers ook ploegmaat Jeremie Frimpong de overstap maken. Hiervoor zou de Engelse titelverdediger liefst 200 miljoen euro veil hebben. Afwachten dus of deze monsterdeal in de komende weken en maanden ook concrete vormen zal aannemen.

De Bruyne speelt komend seizoen nog steeds bij City ...

Meest recent

‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

56
56
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

23
23
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

23
23
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

60
60
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

218
218
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

90
90
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

116
116
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

446
446
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

233
233
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

95
95
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

197
197
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

148
148
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

344
344
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

357
357
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

171
171
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

95
95
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327

Meer sportnieuws