Leoni doet boekje open na veelbesproken Odoi-incident

door
Leoni doet boekje open na veelbesproken Odoi-incident

RSC Anderlecht toonde zich deze week de grote kwelduivel van Antwerp FC. De Brusselaars wonnen zondag in de competitie van de Great Old, nadat ze RAFC enkele dagen eerder ook al uit de beker hadden geknikkerd. Die cupmatch liet wel heel wat stof opwaaien.

Hoe mak de competitiematch van zondagmiddag bij momenten was, des te meer intensiteit zat er in de bekerclash van afgelopen donderdag. Anderlecht kon toen uiteindelijk beslag leggen op het finaleticket. Maar daar ging wel heel wat meeval mee gepaard. Bovendien stond Paars-Wit lange tijd met een mannetje meer.

In de eerste helft ging het licht immers uit bij Denis Odoi. Die had zijn ex-ploeg eerst nog op achterstand gezet. Maar ondanks al zijn ervaring werd hij niet veel later overmand door zijn emoties. Uit pure frustratie wierp hij immers een bal richting de bank van Anderlecht, wat hem een logische tweede gele kaart kostte.

Provocerende Leoni

Degene die Odoi zover had gekregen, was Théo Leoni. De middenvelder startte op de bank in het bekerduel. Toen Odoi een inworp wou nemen, gooide hij echter bewust een tweede bal op het veld. Die dubieuze actie deed de routinier van Antwerp dusdanig overkoken dat hij de controle verloor en dus rood pakte.

Na de partij van zondag kwam Leoni een eerste keer terug op dat veelbesproken incident. "Wat ik deed was geen goed voorbeeld voor de kleine kinderen. Dat was niet sportief van mij. Maar ik had geen slechte bedoelingen. We hadden het moeilijk en ik wilde wat tijd rekken", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Het was niet met de intentie om een reactie van de tegenstrever uit te lokken. Al had ik die bal inderdaad niet op het veld mogen gooien. Dat weet ik goed genoeg. Maar het toont ook dat ik zelfs op de bank alles doe om mijn ploeg te helpen."

Vergiffenis van De Roeck

Contact met Odoi had hij na de match niet meer. Al kreeg hij inmiddels wel vergiffenis van Antwerp-coach Jonas De Roeck. "Ik heb zelf de confrontatie proberen te vermijden omdat ik snap dat hij gefrustreerd kon zijn. Daarom ging ik tijdens de rust als eerste naar binnen en bleef ik na de wedstrijd als laatste in de kleedkamer. Voor de wedstrijd vandaag gaf Jonas De Roeck, die mijn trainer nog was bij de U21 van Anderlecht, mij en knuffel en vertelde hij me dat zijn spelers in dezelfde situatie ook tijd hadden proberen te winnen."

JOUW MENING TELT:
Leoni had rood moeten krijgen voor zijn actie ...

Meest recent

'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

81
81
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

168
168
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

56
56
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

81
81
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

62
62
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

614
614
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

109
109
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

144
144
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

327
327
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

431
431
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

218
218
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

249
249
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

368
368
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

942
942
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

509
509
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

151
151
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1417
1417
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

296
296
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

617
617
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

989
989
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

187
187
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

793
793
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

138
138
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

91
91
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

609
609

Meer sportnieuws