Club goed weggekomen? Analisten fileren rode kaart Verlinden

door
Club goed weggekomen? Analisten fileren rode kaart Verlinden

In aanloop naar het Champions League-duel tegen Atalanta BC, heeft Club Brugge in eigen land geen steken laten vallen tegen OH Leuven: 1-0. Maar indruk maken deed de titelverdediger allerminst. Bovendien stonden de bezoekers bijna de volledige tweede helft met tien man na rood voor Thibaud Verlinden.

De Bruggelingen hadden een bijzonder lastige week achter de rug met achtereenvolgens verplaatsingen tegen Manchester City, Antwerp en KRC Genk. Tijdens dat drieluik had coach Nicky Hayen vastgehouden aan nagenoeg dezelfde basisploeg. Logischerwijs maakte hij van het thuisduel tegen OHL gebruik om te roteren.

Maar ondanks de brede kern van Hayen, gaan zo'n rotaties ook bij Club doorgaans gepaard met het nodige kwaliteitsverlies. En dat was zaterdag niet anders. Gustaf Nilsson scoorde wel, maar kwam voorts niet in het stuk voor. Romeo Vermant bleek een vertragende factor, Hugo Vetlesen zag af op het middenveld.

LEES OOK: Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Terecht (?) rood

Zelfs vaste krachten als Hans Vanaken en Christos Tzolis bleven ver onder hun gewenste niveau. In het slot van de match flirtte Club dan ook nog met pijnlijk puntenverlies. De Bruggelingen mochten dan ook van geluk spreken dat ze op dat moment met een man meer tussen de lijnen stonden na rood voor Thibaud Verlinden.

De Leuvense topaanwinst debuteerde in de basis en toonde zich gretig, maar pakte vlak na rust rood op aangeven van de VAR na een drieste ingreep. Zijn coach Chris Coleman was het daar echter niet mee eens. "Het was niet agressief of vuil. Hij raakt eerst de bal en dan de speler nadien. Geel zou ik gesnapt hebben, maar rood? Kom op", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Analisten twijfelen

Bij DAZN lieten ook analisten Wesley Sonck en Olivier Deschacht hun licht schijnen op de bewuste fase. "Als je het in vertraging ziet, is het misschien wel terecht. Als je het beeld stil zet, zegt men altijd rode kaart. Maar als je het live ziet is het vooral ongelukkig. Het is ook gewoon onhandig van Verlinden, die balverlies wil herstellen", klonk het bij Deschacht. "Verlinden raakt hem ook niet boven de enkel. Ik vroeg het al aan de Franstalige collega's en zij vonden het ook geen rood. Dan delen we dezelfde mening", besloot Sonck.

Rood voor Verlinden was correct ...

Meest recent

'De Cat in etalage: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

58
58
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

263
263
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

175
175
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

122
122
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

83
83
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

46
46
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

116
116
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

45
45
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

62
62
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

90
90
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

92
92
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

260
260
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

76
76
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

165
165
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

176
176
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

121
121
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

176
176
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

207
207
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

249
249
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

78
78
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

157
157
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

254
254
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

334
334
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

500
500

Meer sportnieuws