Ex-ref heeft slecht nieuws voor Antwerp: "Niet hetzelfde"

670 stemmen
Ex-ref heeft slecht nieuws voor Antwerp:

De terugwedstrijd van de halve finale van de Croky Cup tussen Antwerp en Anderlecht blijft voor beroering zorgen. Leander Dendoncker trapte Paars-Wit in blessuretijd naar een 2-2 en de finale, waarop ze zich bij de Great Old ferm bestolen voelden.

Antwerp zag immers verschillende cruciale fases in zijn nadeel uitdraaien. Bij de 1-1 leek Verschaeren de bal met de hand te beroeren voor hij scoorde, maar de goal telde gewoon. In de tweede helft bleef handspel van Augustinsson in de eigen zestien onbestraft.

Maar het meest foeterden ze bij Antwerp nog over de rode kaart voor Denis Odoi. Die moest nog voor rust inrukken na een tweede geel voor een reactie ten opzichte van Leoni, die een tweede bal op het veld gegooid had.

LEES OOK: Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Antwerp briest na 'onreglementaire VAR-tussenkomst'

Bij Antwerp claimden ze echter dat die tweede gele kaart voor Odoi er gekomen zou zijn op initiatief van de VAR. Dat zou tegen de regels zijn, want de VAR mag niet tussenkomen bij gele kaarten. Dat kan enkel bij mogelijke rode kaarten, doelpunten en penaltyfases.

Mocht blijken dat de VAR inderdaad ref Vergoote de beslissing ingefluisterd zou hebben, zou Antwerp klacht kunnen indienen. Er werd al geopperd dat de wedstrijd in gat geval zelfs herspeeld zou kunnen worden.

Niet hetzelfde als dwaling tegen reglement

Maar zo'n vaart ziet ex-scheidsrechter Tim Pots het niet komen. "Herspelen kan enkel als er een dwaling is tegen het reglement. Dat is niet het geval. De beslissing op zich is ook de juiste", oordeelt hij in Het Laatste Nieuws.

"Als er voor de beslissing communicatie was tussen de scheids en de VAR, zou er wel sprake zijn van een zondiging tegen het VAR-protocol, maar dat is niet hetzelfde als een dwaling tegen het reglement", vindt hij. "Ik heb geen weet van wedstrijden die herspeeld zijn wegeens een fout gebruik van het VAR-protocol."

🚀

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

137
137
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

170
170
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

91
91
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

13
13
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

50
50
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

117
117
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

42
42
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

59
59
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

48
48
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

65
65
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

117
117
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

363
363
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

92
92
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

201
201
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

90
90
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

514
514
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

439
439
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

136
136
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

436
436
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

312
312
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

298
298
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

558
558

Meer sportnieuws