'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

door
'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

Manchester City toonde zich bijzonder actief tijdens de voorbije wintermercato. Voor de komst van Omar Marmoush, Abdukodir Khusanov, Juma Bah, Nico Gonzalez en Vitor Reis werd ruim 200 miljoen euro gespendeerd. Toch is de transferhonger allerminst gestild in het Etihad Stadium.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie zelfs even weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Winters offensief

Vlak voor de jaarwissel leek de ommekeer ingezet. Maar de zware nederlagen in de toppers tegen Paris Saint-Germain en Arsenal FC toonden aan dat City nog lang niet genezen is. En dus besloot de Engelse kampioen om zwaar uit te pakken tijdens de voorbije wintermercato. Zo werden een viertal aanwinsten aangeworven.

Vooral de defensie werd stevig onder handen genomen. Al zijn Khusanov (20), Reis (19) en Bah (18) vooral toekomstgerichte aanwinsten, die laatste werd meteen weer verhuurd. Van Marmoush, die zo'n 75 miljoen euro kostte, wordt wel een directe impact verwacht. Net zoals van Gonzalez, die vlak voor de deadline werd gestrikt.

Peperdure Italiaan

Maar City volgde nog meer pistes. Andrea Cambiaso bijvoorbeeld. Volgens zijn zaakwaarnemer waren Pep Guardiola en co erg concreet voor de Italiaanse vleugelback. Hij beweert zelfs dat City een slordige 65 miljoen euro veil had voor zijn cliënt. Maar zijn huidige werkgever Juventus besloot om niet mee te werken aan een deal rond Cambiaso.

Komende zomer zou de Engelse grootmacht echter een nieuwe poging ondernemen. Al zal het ook dan diep in de buidel moeten tasten, Cambiaso heeft immers nog een lopend contract tot medio 2029 in Turijn. Volgens TeamTalk wordt Theo Hernandez (AC Milan) dan ook al bekeken als alternatief voor de Italiaan.

City moet na het seizoen sowieso een nieuwe coach aanstellen ...

Meest recent

KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

1
1
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

230
230
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

92
92
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

83
83
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

41
41
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

180
180
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

275
275
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

86
86
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

162
162
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

508
508
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

122
122
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

78
78
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

221
221
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

410
410
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

201
201
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

67
67
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

270
270
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

273
273
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

223
223
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

177
177
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

534
534
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

95
95
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

158
158

Meer sportnieuws