'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

door
'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

Manchester City toonde zich bijzonder actief tijdens de voorbije wintermercato. Voor de komst van Omar Marmoush, Abdukodir Khusanov, Juma Bah, Nico Gonzalez en Vitor Reis werd ruim 200 miljoen euro gespendeerd. Toch is de transferhonger allerminst gestild in het Etihad Stadium.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie zelfs even weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

LEES OOK: Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Winters offensief

Vlak voor de jaarwissel leek de ommekeer ingezet. Maar de zware nederlagen in de toppers tegen Paris Saint-Germain en Arsenal FC toonden aan dat City nog lang niet genezen is. En dus besloot de Engelse kampioen om zwaar uit te pakken tijdens de voorbije wintermercato. Zo werden een viertal aanwinsten aangeworven.

Vooral de defensie werd stevig onder handen genomen. Al zijn Khusanov (20), Reis (19) en Bah (18) vooral toekomstgerichte aanwinsten, die laatste werd meteen weer verhuurd. Van Marmoush, die zo'n 75 miljoen euro kostte, wordt wel een directe impact verwacht. Net zoals van Gonzalez, die vlak voor de deadline werd gestrikt.

Peperdure Italiaan

Maar City volgde nog meer pistes. Andrea Cambiaso bijvoorbeeld. Volgens zijn zaakwaarnemer waren Pep Guardiola en co erg concreet voor de Italiaanse vleugelback. Hij beweert zelfs dat City een slordige 65 miljoen euro veil had voor zijn cliënt. Maar zijn huidige werkgever Juventus besloot om niet mee te werken aan een deal rond Cambiaso.

Komende zomer zou de Engelse grootmacht echter een nieuwe poging ondernemen. Al zal het ook dan diep in de buidel moeten tasten, Cambiaso heeft immers nog een lopend contract tot medio 2029 in Turijn. Volgens TeamTalk wordt Theo Hernandez (AC Milan) dan ook al bekeken als alternatief voor de Italiaan.

City moet na het seizoen sowieso een nieuwe coach aanstellen ...

Meest recent

Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

27
27
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

86
86
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

48
48
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

414
414
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

230
230
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

188
188
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

377
377
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

69
69
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

62
62
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

59
59
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

40
40
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

218
218
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

71
71
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

145
145
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

215
215
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

412
412
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

123
123
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

185
185
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

133
133
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

683
683
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

643
643
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

48
48
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

410
410
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

199
199
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

221
221

Meer sportnieuws