'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

door
'Man City niet te verzadigen: nieuw peperduur target'

Manchester City toonde zich bijzonder actief tijdens de voorbije wintermercato. Voor de komst van Omar Marmoush, Abdukodir Khusanov, Juma Bah, Nico Gonzalez en Vitor Reis werd ruim 200 miljoen euro gespendeerd. Toch is de transferhonger allerminst gestild in het Etihad Stadium.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie zelfs even weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

LEES OOK: Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

Winters offensief

Vlak voor de jaarwissel leek de ommekeer ingezet. Maar de zware nederlagen in de toppers tegen Paris Saint-Germain en Arsenal FC toonden aan dat City nog lang niet genezen is. En dus besloot de Engelse kampioen om zwaar uit te pakken tijdens de voorbije wintermercato. Zo werden een viertal aanwinsten aangeworven.

Vooral de defensie werd stevig onder handen genomen. Al zijn Khusanov (20), Reis (19) en Bah (18) vooral toekomstgerichte aanwinsten, die laatste werd meteen weer verhuurd. Van Marmoush, die zo'n 75 miljoen euro kostte, wordt wel een directe impact verwacht. Net zoals van Gonzalez, die vlak voor de deadline werd gestrikt.

Peperdure Italiaan

Maar City volgde nog meer pistes. Andrea Cambiaso bijvoorbeeld. Volgens zijn zaakwaarnemer waren Pep Guardiola en co erg concreet voor de Italiaanse vleugelback. Hij beweert zelfs dat City een slordige 65 miljoen euro veil had voor zijn cliënt. Maar zijn huidige werkgever Juventus besloot om niet mee te werken aan een deal rond Cambiaso.

Komende zomer zou de Engelse grootmacht echter een nieuwe poging ondernemen. Al zal het ook dan diep in de buidel moeten tasten, Cambiaso heeft immers nog een lopend contract tot medio 2029 in Turijn. Volgens TeamTalk wordt Theo Hernandez (AC Milan) dan ook al bekeken als alternatief voor de Italiaan.

City moet na het seizoen sowieso een nieuwe coach aanstellen ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

27
27
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

175
175
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

14
14
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

222
222
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

46
46
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

99
99
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

24
24
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

52
52
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

74
74
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

56
56
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

39
39
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

78
78
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

35
35
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

693
693
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

231
231
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

289
289
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

90
90
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

545
545
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

94
94
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

111
111
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

167
167
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1207
1207

Meer sportnieuws