Uitspraak Vertonghen doet Anderlecht-fans watertanden

673 stemmen
Uitspraak Vertonghen doet Anderlecht-fans watertanden

Dinsdagavond verzamelde het kruim van de Belgische voetballerij in Middelkerke voor het Gala van de Gouden Schoen. Ook Jan Vertonghen tekende present. In aanloop naar de uitreiking liet de verdediger zich uit over zijn terugkeer bij RSC Anderlecht.

Na een teleurstellende EK, kondigde Vertonghen afgelopen zomer aan dat hij stopte als international. Even werd gevreesd dat hij volledig een punt zou zetten achter zijn spelerscarrière. Maar uiteindelijk besloot de ervaren verdediger om zijn aflopende contract bij Anderlecht met een jaartje te verlengen.

LEES OOK: Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Terugkeer in zicht

Veel plezier heeft hij daar echter nog niet aan beleefd. Na de tweede speeldag viel hij geblesseerd uit en sindsdien kwam de ex-Rode Duivel geen minuut meer in actie. Vlak voor de jaarwissel maakte hij wel zijn rentree op de wedstrijdkern. Maar meteen na de korte winterstop liep hij opnieuw een blessure op.

Desondanks blijft Vertonghen positief over een terugkeer. "Het gaat beter. Ik denk dat ik niet ver van mijn terugkeer sta. Dat is mijn mening én die van de staff, al heeft iedereen schrik voor een terugval. Er blijven nog maar drie à vier maanden over (dit seizoen, red.), ik heb dus geen tijd meer te verliezen", klonk het bij LDH.

Lof voor Vanaken

Door zijn zware blessure kon Vertonghen in de tweede stemronde ook geen punten sprokkelen voor de Gouden Schoen. Een spijtige zaak, anders was hij misschien wel één van de outsiders geweest. Nu denkt ook de 37-jarige verdediger dat Hans Vanaken zijn uitgesproken favorietenrol zal waar maken.

En volgens Vertonghen is dat niet meer dan terecht. "Vanaken zou een verdiende laureaat zijn. Ik ben fan van Hans, hij is een legende voor het Belgische voetbal. De Rode Duivels? Er is altijd veel concurrentie, zeker op het middenveld. Maar hij heeft de kwaliteiten om in de selectie te zitten."

Vertonghen keert dit seizoen nog op topniveau terug ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

26
26
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

97
97
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

47
47
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

67
67
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

351
351
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

93
93
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

139
139
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

506
506
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

61
61
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

246
246
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

368
368
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1319
1319
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

563
563
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

186
186
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

207
207
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

829
829
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

611
611
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

206
206
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws